600267_1.1

Dobry dinozaur

Tytuł oryginalny: The Good Dinosaur

Rok produkcji: 2015

Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia

Ocena: 3,5/5

Z moich skrupulatnych statystyk wynika, że ostatni film animowany pojawił się tu w styczniu! Szok! Jako wielka fanka gatunku już naprawiam ten karygodny błąd. Ostatnio spadło na mnie więcej tych ‘dorosłych’ obowiązków, dlatego poszukiwania mojego wewnętrznego, dziecięcego JA rozpoczęłam od sensu filmu ‘Dobry dinozaur’. Co Wy na to?

Film to alternatywna historia świata, która miałaby miejsce, gdyby, na skutek uderzenia asteroidy, nie wyginęły dinozaury. Wielkie gady nauczyły się w uprawiać kukurydzę i hodować bydło, stawiając czoła niesprzyjającemu klimatowi. W jednej z roślinożernych rodzinek na świat przychodzą trzy małe dinozaurzątka (jest takie słowo? :D), a jednym z nich jest nieśmiały, niezdarny, tytułowy dobry dinozaur Arlo.

599522_1.1

595254_1.1

Wytwórnia filmów Disney Pixar zaskarbiła sobie moje bezgraniczne zaufanie tworząc w ubiegłym roku hit ‘W głowie się nie mieści’, o którym pisałam Wam TU (KLIK!). Nie tylko ja doceniłam tę produkcję, bo otrzymała ona na tegorocznym rozdaniu Oscara dla najlepszej animacji. Coś, co wychodzi z fabryki Pixara niejednokrotnie staje się arcydziełem i miałam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku ‘Dobrego dinozaura’. Niestety aż tak dobrze nie było, ale to całkiem przyjemny film, dla każdego, niezależnie od wieku :). Mnie zabrakło czegoś w końcówce… Bardzo się zdziwiłam widząc napisy, to nawet nie była zapowiedź kolejnej części!

599524.1

Za serce chwytają oczywiście postaci strachliwego Arlo i małego dzikusa, który okazuje się być dużo bardziej przyjazny niż się początkowo wydawało. Oczywiście wszystko to opiera się na schematach znanych już z innych produkcji, ale taki urok tego gatunku, by w każdym z bohaterów odnaleźć ten jeden pierwiastek, który uczyni go wyjątkowym.

‘Dobry Dinozaur’ to ciekawa propozycja dla całej rodzinki, ale nie tylko. Ja oglądałam w samotności i również bardzo mi się podobało! Opowieści o prawdziwej przyjaźni, która zniesie rozłąkę, takiej, która nie zna różnic i stereotypów zawsze mile widziane. A gdy do tego dołożyć motyw bezgranicznej woli walki i całkiem imponujące efekty wizualne można już mówić, że to świetny film :).

7

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://hugekultura.blogspot.com/ Aga CM

  Widziałam. Bardzo lubię oglądać animacje.

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  W głowie się nie mieści – ekstra. Tej propozycji nie miałam okazji jeszcze oglądać. No nic trzeba zaplanować seans z córkami :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

   ‚W głowie się nie mieści’ to pozycja obowiązkowa, a ‚Dinozaur ‚zaraz po niej :)

 • Olga Ka

  Idealna propozycja na jeden z wieczorów przed ‚dorosłymi’ obowiązkami :) dzięki Kochana! :* po ostatnim seansie z Jurassic World, który zafundował mi mój M. pozostanę w tej tematyce, ale w znacznie przyjemniejszym wydaniu! :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

   To było wybierane też z myślą o Tobie!!! :) A wiesz jakie jest drugie lekarstwo??? Kawka na Kawiorach!!!! :*

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Taka przyjemna animowana propozycja w sam raz do obejrzenia po ciężkim dniu 😉 Od czasu do czasu lubię coś takiego obejrzeć 😉

 • http://matylda-trizer.blogspot.com Matylda Stępień

  cudnie! będzie kino domowe wieczorem :) my zwykle z bajkami na bieżąco, ale tą jakoś pominęłam. Nadrobimy :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

   Cieszę się!!!

 • http://www.alabasterfox.pl/ Adrianna Zielińska

  Nie ma możliwości, abym opuściła jakąkolwiek bajkę DreamWorks czy Disneya, która weszła do kin :) Dinozaur także jest na mojej liście do nadrobienia :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

   :O Ty byłaś moim pewniakiem, że już to widziałaś! :)))

   • http://www.alabasterfox.pl/ Adrianna Zielińska

    Nadrobiłam :) Ale powiem Ci, że… to jedna z tych bajek, którą zrozumie głównie starsze grono publiczności. Choć piękna, to jednak była naprawdę smutna.

    • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

     Masz rację! :)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Byliśmy na tym w kinie. Junior był zachwycony i wysiedział cały seans, a ja parę wzruszeń też przeżyłam.

 • http://buster.pw/ Buster

  Wygląda na bardzo fajną animację :)

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  Ja też uwielbiam filmy animowane :) O dobrym dinozaurze jeszcze nie słyszałam, ale już po tych screenach widzę, że zapowiada się piękna opowieść!

 • http://blog.plentymore.eu/ Plenty More

  Zapowiada się ciekawie. Przypuszczam, że w filmie jest mnóstwo zabawnych dialogów i scenek :) Świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka.