604304_1.1

Słaba płeć?

Tytuł oryginalny: Słaba płeć?

Rok produkcji: 2015

Gatunek: Komedia romantyczna

Ocena: 2.5/5

Ja wiem! Nie było mnie tu trochę i skręcają mnie wyrzuty sumienia, że nie dostarczyłam Wam odpowiedniej dawki filmowych inspiracji na pierwsze dni maja. Wszystko przez to, że ostatnie dni były naprawdę zakręcone i nic nie zapowiada, że tempo kolejnych osłabnie… Mimo wszystko postaram się więcej czasu poświęcać Wam i KinoŚwince. I promise! Czytam sporo o organizacji na wielu fajnych blogach, a poza tym: jestem kobietą, a to wcale nie taka słaba płeć jak się niektórym wydaje.

579273_1.1

Dziś coś ultralekkiego i mega przyjemnego. Dziś coś czym udowodnię Wam, że kobiety są nie tylko piękniejszą, ale i silniejszą częścią społeczeństwa. A opowieść jest o Zosi, korpo-woman, która wyjechała się z mazurskiego miasteczka do stolicy, by robić zawrotną karierę. Niestety marzenia o luksusowych apartamentach, wystawnych kolacjach i bogatych znajomych brutalnie weryfikuje rzeczywistość przynosząc jej mieszkanko na kredyt, samochód w leasingu i całą listę ‘przyjaciół’, którym nie można zaufać. Po utracie pracy Zosia postanawia wziąć się w garść, przewartościować całe życie i pokazać, że z kobietami lepiej nie zadzierać.

Polscy twórcy trochę nadszarpnęli moje zaufanie wypuszczając na rynek kilka słabych komedii romantycznych, których na przestrzeni dwuipółrocznej działalności KinoŚwinki nie recenzowałam, bo zwyczajnie szkoda mi było zawracać Wasze głowy czymś, na czym nawet specjalnie nie da się pośmiać, ani zapłakać, ani pożałować… Ale ‘Słaba płeć?’ to trochę hymn pochwalny dla kobiet, więc jak mogłabym go nie opisać?!

604309_1.1

604300.1

‘Słaba płeć?’ ma nie tylko wątek romantyczny. Tak właściwie to ta kwestia została tu potraktowana drugoplanowo. Najważniejsza jest postać głównej bohaterki, jej wewnętrzna przemiana i  relacje z najbliższymi. Ciekawie zaprezentowano również życie w korporacji, coś, co kiedyś uznawane było za prestiż, obecnie jest prawie synonimem więzienia, z mnóstwem bezdusznych regulaminów i wyścigiem szczurów.

Film powstał na podstawie książki  ‘Suka’, ale cieszę się, że tytuł zmieniono, bo jak dla mnie Zosia to kobieta z charakterem, nie boi się życia, ale równocześnie w żadnym wypadku nie idzie do celu po trupach. Olga Bołądź w tej roli wypada świetnie. Drugi plan zawojowali Piotr Głowacki jako prezes korporacji i Marieta Żukowska w roli głupiutkiej przyjaciółki Zosi. Jedynie Marcin Korcz jak dla mnie był trochę bezpłciowy… 😉

‘Słaba płeć?’ w żadnym wypadku nie może być uznawana za kino wysokiej klasy. To komercyjny film, zupełnie oderwany od rzeczywistości. Wiem jednak, że czasem przychodzi humor na coś lekkiego, niewymagającego użycia mózgu. Ten film spełnia te wymagania pierwszorzędnie.

5

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://www.pieknyblog.pl Anna Apolonia

  Szkoda, że ostatnio tak rzadko pojawiają się porządne, polskie komedie :(

  • http://www.pieknyblog.pl Anna Apolonia

   A porządne to właśnie według mnie – takiej trochę lepszej klasy, bo rozbawić to i filmiki na youtube potrafią 😛

   • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

    Zgadzam się Aniu! :)))

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  A wiesz, że miałam do Ciebie pisać, czy wszystko ok? Bo właśnie tak cicho się zrobiło na KinoŚwince i cieszę się bardzo, że jesteś z powrotem :) No i widziałam na instagramie, że żyjesz i masz się dobrze, więc to mnie uspokoiło 😀
  Lubię Olgę Bołądź i tak jak piszesz – to film na moment kiedy będę miała ochotę się odmóżdżyć :) Skoro to takie lekkie i przyjemne :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

   Ojej, ojej! Jak mi miło, że się o mnie martwiłaś! :* wracam do żywych i spodziewaj się więcej filmów na każdą okazję, nie tylko odmóżdżenie!!! :)

 • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

  Łączę się z Tobą:) Mnie również ostatnio mniej, cieszę się więc, że już jesteśmy i mogę coś u Ciebie poczytać;) Czasami lubię oglądać takie niezobowiązujące komedyjki – by się odmóżdżyć;)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Lubię filmy o silnych kobietach. Dodają mi skrzydeł!