644431_1.1

Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie

Tytuł oryginalny: Ice Age: Collision Course

Rok produkcji: 2016

Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

Ocena: 5/10

1 września zawsze wywołuje u mnie lawinę wspomnień i przedziwnych uczuć. Z jednej strony przebieram nóżkami, bo nowy rok szkolny zawsze był i będzie dla mnie początkiem czegoś nieznanego i nowego. Z drugiej- czuję bezlitośnie upływający czas i chociaż nadal nie mówię ‘stop’ edukacji to kiedyś czasy szkolne wreszcie się skończą … Na razie planuję przedłużyć sobie ten cudowny stan o studia podyplomowe ;). Wspominam dziś pierwszy dzień w szkole, myślę jak wiele się zmieniło, a jak wiele z tej dziecięcej radości i ciekawości świata we mnie zostało.

Wiem, że wśród Was również jest mnóstwo osób, które uwielbiają filmy animowane, które czasem niosą ze sobą więcej życiowych lekcji niż niejeden dzień w szkole. Ja często sięgam po bajki, bo kiedy je oglądam znów mogę się poczuć jak dziecko. Dziś będzie o ‘Epoce lodowcowej’, kontynuacji kultowej serii o przygodach Mamuta, Leniwca, Tygrysa i reszty nietypowego stada.

644423.1

 

Wszyscy kojarzą na pewno szaloną Wiewiórkę, która w pogoni za żołędziem zrobi dosłownie wszystko. Tym razem posunie się dalej niż można by sobie było wyobrazić (w kosmos) i spowoduje  tym samym szereg kataklizmów, które dotrą na ziemię. By uchronić się przed nadciągającym niebezpieczeństwem Maniek, Sid, Diego i reszta towarzystwa będą musieli opuścić bezpieczne schronienie i ruszyć w podróż pełną przygód.

644437_1.1

Miało być pięknie. Chciałam polecić Wam przezabawną, pełną humoru i akcji animację, ale niestety będzie tylko przeciętnie…. Niestety w ‘Epoce lodowcowej’ wszystko co mogło być zabawne wyczerpało się już po drugiej części. Usilnie próbowałam odszukać w tym filmie czegoś co nie będzie tylko kalką odbitą z poprzednich części. Niestety wszystko wskazuje na to, że ‘Epoka…’ próbuje wybić się na opinii poprzednich odcinków, niekoniecznie myśląc, że traci na tym jej reputacja. Nikt przecież nie lubi tasiemców…

Nie mówię, że seans był dla mnie stratą czasu, bo było to całkiem sympatyczne półtorej godziny, jednak wiem, że wymagający widz miałby lekki problem by spokojnie tę ilość czasu wytrzymać. Jest sporo takich animacji, które wprost wciskają w fotel i takie mogę Wam polecić z pełnym przekonaniem. Co do ‘Epoki’ mam pewne wątpliwości… Pełno w tym filmie podobieństw, a schemat fabuły dobrze jest znany z poprzednich części.

644427_1.1

Co gorsze z każdą kolejną częścią coraz mniej w filmie jest Sida, który jak dla mnie jest najzabawniejszą postacią. Tym razem twórcy skupili się na problemach Mańka i Eli z pogodzeniem się z dorastaniem ich córki Brzoskwinki… A postać wesołego Leniwca jest moim zdaniem traktowana zbyt marginalnie.

Nie chciałam Was zniechęcać, więc jeśli czujecie się zniechęceni to przepraszam. Dzisiaj planowałam sielsko-anielski post, który przypomni Wam jak fajnie jest być dzieckiem i jak fajnie jest oglądać filmy animowane, chociaż by to miało być tylko 1 września.

5

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Wydaje mi się, że tak jest z większością filmów. Tylko pierwsza część tak na prawdę okazuje się dobra. Kolejne to tylko powielanie pewnych elementów, śmiesznych zachowań, wypadków. Szkoda, bo oni chcą zarobić, ale tak jak napisałaś film traci.
  Pozdrawiam :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dokładnie mało jest takich filmów, kiedy każdy kolejny jest lepszy… (‚Bond’, ‚Harry Potter’, ‚Szybcy i wściekli’?- dorzucisz coś od siebie? :)

   • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

    Kac Vegas, Shrek, Straszny film. Pierwsze zawsze najlepsze :))

 • http://definiuje.blogspot.com Karolina | Definiuję blog

  Ta bajka nigdy nie należała do grona moich ulubieńców, o ile 2 pierwsze części były jeszcze naprawdę zabawne o tyle później się rozczarowałam. Niestety ciągnięcie czegokolwiek w nieskończoność zwykle niesie mierne efekty. Epokę na pewno obejrzę, ale któregoś dnia kiedy znajdzie się już w programie telewizyjnym, do kina mnie akurat w tym wypadku mnie nie ciągnie 😉

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Bardzo dobre podejście 😉 Niestety muszę się z Tobą zgodzić :)

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  Ojej, jakie niskie noty, ale szkoda! :( Też uwielbiam piękne animacje, czasami szkoda, że ktoś na siłę robi kolejne części rujnując tym samym ogólny wizerunek jakiegoś tytułu. No cóż – pierwsze części prawie zawsze pozostają niedoścignionym wzorem, ale jeżeli chociaż kilka razy można się na tej animacji uśmiechnąć to obejrzę z ciekawości :)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Często, kiedy film jest już którymś z kolei, jest coraz słabszy. Niestety, w tym momencie widać to się sprawdziło. Chociaż mimo to chętnie bym obejrzała, ale poczekam, aż będzie wyświetlana w telewizji.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Myślę, że to najlepsza opcja! Buziaki! :)

 • http://blue-kangaroo.pl/ Blue Kangaroo – BLOG STUDENCKI

  Szkoda, że tak wyciskają te klasyki jak mogą. Oglądanie po raz któryś nieudanej podróbki pierwszej części jest przykre, chociaż z drugiej strony sama mam tak, ze jak zobaczę fajny film, to chciałabym kolejnej części. 😀
  Studia podyplomowe, ajj <3

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   <3