646500_1.1

Mechanik: Konfrontacja

Tytuł oryginalny: Mechanic: Resurrection

Rok produkcji: 2016

Gatunek: Akcja

Ocena: 8/10

Po tych wszystkich kinoświnkowych dramatach, romansach i animacjach przychodzę do Was wreszcie z czymś konkretnym. ‘Mechanik: Konfrontacja’ to kinowa propozycja dla miłośników akcji, ale nawet bardziej wybredni widzowie znajdą coś do oglądania dla siebie (i nie mówię oczywiście tylko o atletycznej sylwetce głównego bohatera! *.*).

646377_1.1

Bishop to płatny morderca, specjalista w swej dziedzinie. Nie zamierza jednak dłużej zajmować się swoim ‘fachem’, dopóki jeden ze zleceniodawców nie odkryje na czym najbardziej mu zależy. Crain porywa ukochaną Bishopa Ginę i szantażuje go. By nic jej się nie stało zginąć musi trzech wielkich handlarzy broni, każdy strzeżony przez grupkę uzbrojonych ochroniarzy. W dodatku każde morderstwo ma wyglądać jak wypadek. Wydaje się niewykonalne? Oczywiście nie dla Bishopa, chociaż ten gdzieś po drodze stwierdzi, że woli pisać własne scenariusze.

647550_1.1

646374_1.1

Powiem Wam jeszcze, że nie jestem zbyt wymagającym widzem filmów akcji. Mi wystarczyła strzelanka, intryga i umięśnione plecy Stathama, żeby nie móc oderwać wzroku od ekranu. Nie wymagam wyszukanych dialogów, ani ambitniejszej fabuły i chyba nieźle na tym wychodzę, bo zdołała mnie zirytować tylko jedna scena (nie mogę spoilerować, ale to już była przesada!!!). ‘Mechanik’ nie zebrał zbyt pochlebnych opinii, zarzuca mu się, że nie dorównuje swojemu pierwowzorowi z 2011 roku. Mam wrażenie, że tylko James Bond ma publiczne przyzwolenie być niesamowitym i nieśmiertelnym, a całą resztę czeka społeczny ostracyzm. Mi osobiście kompletnie nie przeszkadza, że Bishop co krok łamie prawa fizyki, jak wiecie nie cierpię tej  dziedziny nauki!

Jason Statham to zdecydowanie filar obsady filmu. Jest szybki, zwinny, sprytny i, mimo że zdecydowanie daleko mu do typowego przystojniaka, to ma w sobie coś hipnotyzującego. Partnerująca mu Jessica Alba jest zaledwie ładna i poza urodą tak naprawdę niczym się nie wyróżnia. (Nie żebym była zazdrosna!).

647565_1.1

‘Mechanik: Konfrontacja’ to świetna propozycja na rozrywkę bez potrzeby używania zwojów mózgowych. Nie wymagajcie jednak niczego więcej, zaskoczenia nie będzie- dużo dymu i bijatyki, a i tak ci co mają przeżyć- i tak przeżyją.

8

Źródło zdjęć (KLIK!)

A teraz małe ogłoszenie parafialne: Jak wiecie od kilku miesięcy ostro pracuję (hihihih :P) by do tytułu inżyniera dołożyć jeszcze przed nazwisko magistra. Teraz przede mną najgorszy czas: dopisywanie ostatnich rozdziałów pracy i sama obrona. Ciężko jest pogodzić wszystkie ważne dla mnie sfery życia i nie wiem, czy znikam z blogosfery, ale jakby co to się nie martwcie, na pewno do Was wrócę! :) Trzymajcie kciuki!
 • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

  Trzymam mocno kciuki za Twoje sukcesy! I czekam na panią mgr kino świnkę:))

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dzięki Justyś! :* :* :*

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Trzymam kciuki i mam nadzieję, że niebawem pochwalisz nam się swoim sukcesem :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Tyle mnie to nerwów kosztowało i kosztuje nadal, że pochwalę się z pewnością! :))))))))))))))