Przechwytywanie

Boska Florence

Tytuł oryginalny: Florence Foster Jenkins

Rok produkcji: 2016

Gatunek: Biograficzny, Komedia

Ocena: 7/10

Cześć Kochani! Jakie macie plany na ten uroczy poniedziałkowy wieczór? Jest 17 października i teraz już nikt mi nie powie, że na nocne maratony (ewentualnie półmaratony :P) filmowe pod ciepłym kocykiem z kubkiem herbatki (ewentualnie kieliszkiem wina) jest za wcześnie. Mamy jesień proszę Państwa, więc śpieszę do Was z filmem, którym spróbujemy pokolorować szarą rzeczywistość.

‘Boska Florence’ to historia operowej śpiewaczki kompletnie pozbawionej słuchu i głosu, która jednak nie zawaha się przed niczym żeby spełnić własne marzenia. Brak talentu nie przeszkadzał jej w nagrywaniu płyt i próbie podbicia muzycznego świata.

Przechwytywanie3

Dziś piszę do Was o filmie, który jest mi szczególnie bliski. I to nie dlatego, że nie umiem śpiewać a robię to przy każdej możliwej okazji… Chodzi mi o to, że jestem akurat w takim momencie życia, kiedy marzenia muszą wreszcie stać się rzeczywistością. I to, że czegoś nie potrafię, nie znam, że się boję (!!!) nie ma najmniejszego znaczenia, bo najważniejsze są upór i pasja! Postać Florence jest cudownym motywatorem i wzorem.

Przechwytywanie2

Przechwytywanie3

Zdecydowanym filarem tej historii jest Meryl Streep. Aktorka już nie raz pokazała, że jest czołową twarzą przemysłu filmowego. Ja sama na łamach bloga zachwycałam się nią nie raz! Na przykład gdy pisałam Wam o ‘Sierpniu w hrabstwie Osage’ (KLIK!), albo przy okazji ‘Nigdy nie jest za późno’ (KLIK2!). Obok niej na ekranie równie fenomenalni Simon Helberg i Hugh Grant. U każdego z nich widać dużą pracę mimiką i gestami.

‘Boska Florence’ to nie jest zwykła biografia. To ciepła i motywująca opowieść o walce o własne marzenia. Zachęcam, by nie spodziewać się po tym filmie niczego więcej. Prosty przekaz i prosta rozrywka. Czasem wystarcza.

71

Źródło zdjęć (KLIK!)

 

 • naczytane.blogspot.com

  Jestem dziwna i nie przepadam za Meryl :) Irytuje mnie jakoś :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Nic dziwnego! :) Każdy ma jakiś swoich ulubieńców i aktorów, których nie może znieść. Ja tak mam np. z Owenem Wilsonem, albo Jimem Carrym :) Pozdrawiam! ;*

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Też pokładam wielkie nadzieje w jesiennych wieczorach i mam nadzieję, że uda mi się choć trochę nadrobić zaległości filmowe.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Super! Wpadaj częściej, będzie sporo inspiracji! ;*

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  To może być ciekawy film na jesień. Skoro motywuje to trzeba go obejrzeć :) Dobrze, że powstają takie budujące filmy 😉

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dokładnie! Od razu się robi cieplej na serduszku! :) Pozdrawiam mocno! ;*

 • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

  Mój mąż mówi o mnie, że nie powinnam nigdy zaśpiewać w trakcie wizyty w zoo. Na pytanie dlaczego, odpowiada bez mrugnięcia okiem – bo spłoszyłabyś zwierzęta:)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   hihihi, mam nadzieję, że Tobie jak i mnie to nie przeszkadza, że nie umiemy śpiewać? :)

 • https://marievelte.blogspot.com/ Marie Velte

  Ten film jest po prostu cudowny! I jak zawsze Boska Meryl :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Ahhh, przypomniałaś mi o tym filmie i koniecznie muszę znów coś obejrzeć z Meryl! :) <3