652408_1.1

Inferno

Tytuł oryginalny: Inferno

Rok produkcji: 2016

Gatunek: Thriller

Ocena: 7/10

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po urodzinach KinoŚwinki (KLIK!), a tu los przygotował dla mnie nowe radości! Mój blog został oceniony jako ‘ciekawy, przydatny i pisany z pasją’ przez autorów Loriana Magazyn – nowego czasopisma dla Kobiet. Tu odsyłam Was do całości numeru (KLIK!) oraz na ich facebookowy profil (KLIK!). No i jak tu nie kochać tego co się robi? Dziękuję Wam serdecznie za każdy odzew z Waszej strony, a także za ogromne zaufanie jakim mnie obdarzacie wybierając filmy razem ze mną! To nie pozwala mi zwalniać ani na moment i starać się jeszcze bardziej, żebyście dobrze się tu czuli. Zdradzę Wam w tajemnicy, że pracuję nad jednym supertajnym projektem, który już niedługo pojawi się na KinoŚwince i mam ogromną nadzieję, że Wam przypadnie do gustu. Od  tygodnia fruwam wysoko nad ziemią, jednak mimo wszystko dzisiaj zapraszam Was do piekieł!

1

Książki Dana Browna i powstałe na ich podstawie filmy cieszą się ogromną popularnością. Ja sama uwielbiam połączenie thrillerów z zagadkami kryminalnymi i wątkiem kościelnym (choć w przypadku ‚Inferno’ nie jest on tak wyraźny jak w ‚Kodzie…’ czy ‚Aniołach i demonach’). Pisałam Wam już o tym przy okazji recenzji filmu ‘Sługi Boże’ (KLIK!). Z niecierpliwością czekałam na kolejną ekranizację bestsellera Browna. Tym razem niezawodny profesor Robert Langdon budzi się w szpitalu i nie pamięta wydarzeń z poprzednich kilkudziesięciu godzin. Z każdej strony czeka na niego niebezpieczny wróg, a tylko lekarka Sienna chce mu pomóc. Razem próbują rozwikłać zagadkę znaku przedstawiającego obraz piekieł Dantego i tym samym uratować ludzkość przed zagładą. 2

Nie muszę chyba nikogo przekonywać o fenomenie Toma Hanksa, który nie słabnie od kilku dekad. Dla mnie filmy z jego udziałem to pewniaki dobrej, niegłupiej rozrywki i wystarczającego jak na moje nerwy poziomu adrenaliny. Felicity Jones, znana głównie z ‘Teorii wszystkiego’ (KLIK!), również pokazała kawał dobrego aktorstwa. Nie inaczej jest z resztą obsady: Irrfan Khan, Omar Sy, Sidse Babett Knudsen to tylko niektóre nazwiska z pokaźnej listy bardzo dobrych aktorów, których zaangażowano do pracy przy produkcji ‘Inferno’. Zanim obejrzałam film, czytałam sporo opinii o niedopasowanej obsadzie, ale mi osobiście wszystko pasowało. Może dlatego, że nie czytałam książki :D. Tym razem wygrałam!  Obsada obsadą, ale kiedy scenariusz na podstawie książki pisze David Koepp a za kamerą staje Ron Howard to po prostu nie może być źle! :)

3

W ‘Inferno’ dużo się dzieje, momentami aż za dużo i nie pozwala to nawet zastanowić się porządnie o co chodzi. Ale gdy chce się pokazać ciekawą historię w pełnowymiarowym filmie to niestety nie da się uniknąć zawrotnego tempa. Mimo wszystko film ogląda się z ciekawością, która nie gaśnie ani na moment i ciężko jest wysiedzieć w fotelu z ekscytacji zwrotami akcji.

‘Inferno’ to w 100% typ filmu które bardzo lubię: jest intryga i zagadka, jest inteligentny humor, jest akcja, mało (wcale?) wątków miłosnych, jest świetna obsada i cudowna muzyka (autorstwa Hansa Zimmera). Czegóż chcieć więcej? Obejrzyjcie, proszę! :)

 71Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Ciekawe czy jeszcze jest w kinach. Jakoś mi nie po drodze, aby się wybrać.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Z tego co się orientuję to jeszcze jest, ale to już naprawdę końcóweczka. Może uda Ci się jeszcze pójść :)

 • http://siemanozrana.pl Marek | Siemano z rana

  Mnie ten film zupełnie rozczarował. Po doskonałych Aniołach i Demonach twórcy dali nam nudnego, schematycznego gniota zupełnie pozbawionego zwrotów akcji. Nawet Tom Hanks nie uratował tego filmu i następnej ekranizacji, którą prawdopodobnie będzie Zaginiony Symbol nie dam już szansy, na pewno nie wydam pieniędzy na kino. Pozdrawiam 😉

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Pewnie i mi by się spodobał, uwielbiam filmy z tym aktorem. Jak dla mnie jego role są doskonałe 😉

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Hanks Mistrzunio!!! :)

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  O ja, tajny projekt na KinoŚwince! Aż mnie ciekawość zżera 😀 Czekam cierpliwie, na pewno to coś fajnego będzie :)
  A co do filmu to w sumie lubię obazy tego typu – takie trochę odmóżdżające, w sam raz po ciężkim tygodniu pracy :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Jeszcze chwilka cierpliwości! 😉

 • http://another-pony.blogspot.com/ Another Pony

  Byłam, nie zawiodłam się i poleciłam bliskim, którym też się spodobał. :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   <3 Super! :)

 • http://www.oszczednica.pl Oszczędnica

  Koniecznie muszę obejrzeć ten film, Kod da Vinci mnie oczarował, mam nadzieję, że i w tym przypadku będzie tak samo :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No niestety ta dobry jak ‚Kod’ albo ‚Anioły i demony’ nie jest, ale obejrzyj koniecznie! :)