gł

5 filmów na błyskawiczną poprawę humoru

Wiosna, wiosna, aż tu nagle zima. Problemy w pracy, spadek motywacji, złe samopoczucie… Znacie to, prawda? Każdy z nas ma czasem tak, że odechciewa się wszystkiego. Dzisiaj przybywam do Was z pogotowiem filmowym i mam zamiar uleczyć wszystkie smutki. Tradycją już się stało, że raz w miesiącu publikuję dla Was propozycje pięciu filmów z różnych okazji i dla kwietnia przez długi czas nie miałam pomysłu. Natchnęło mnie, bo w Bielsku od kilku dni zalega śnieg (!!! tak, mamy końcówkę kwietnia), a inne okoliczności też nie do końca pozytywne. Mówię to ja- Anna K. największa optymistka pod słońcem! Czasem po prostu tak bywa, ale trzeba znaleźć swój najlepszy sposób na błyskawiczną poprawę humoru. U mnie to oczywiście FILM! Uwierzcie mi, że nie ma nic lepszego niż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i szczerze się pośmiać. Wypróbowane, sprawdzone, godne polecenia.

Dzisiaj poszalałam z różnorodnością! Zobaczcie sami:

 1. ‘Nietykalni’

Czy jest na sali ktoś kto jeszcze nie widział tego filmu??? Jeśli tak to bardzo proszę nadrobić to jawne niedopatrzenie! :) Myślę jednak, że film ‘Nietykalni’ jest tak pozytywną produkcją, że można oglądać ją kilkakrotnie i czerpać z filmu wciąż tak samo dużą porcję rozrywki, a także wartościowych lekcji. Niepełnosprawny miliarder zatrudnia do pomocy młodego chłopaka z nieciekawą przeszłością. Trudny temat podany w lekkiej formie.

1

 1. ‘Agentka’

Jak wiecie nie przepadam za amerykańskimi komediami… Dla mnie są zwyczajnie tępe i płytkie. Dlatego sama sobie dziwię się, że ‘Agentka’ trafiła do tego zestawienia. Przezabawna komedia z Melissą McCarthy w roli głównej. Aktorka słynie w środowisku z komediowych ról, ale Agentka w jej wykonaniu to mistrzostwo. Film na totalne odmóżdżenie po ciężkim, stresującym dniu.

2

 1. ‘Rzymskie wakacje’

‘Rzymskie wakacje’ to urocza opowieść o księżniczce Annie, która postanawia choć na jakiś czas poczuć się jak normalny człowiek. Ucieka swoim ochroniarzom i zwiedza Rzym jak zwykła turystka. W Wiecznym Mieście poznaje dziennikarza Joe Bradleya… Scenariusz może nie zachwyca oryginalnością, ale zachwyca Audrey Hepburn w głównej roli i niesamowite, czarno-białe kadry z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

3.

 1. ‘Zwierzogród’

Dawno nie pisałam o żadnej animowanej produkcji, a dla mnie to gwarantowany sposób na poprawę humoru. Wtedy czuję się znów jak mała dziewczynka zakochana bez reszty w produkcjach Disneya. ‘Zwierzogród’ to zabawna historyjka policjantki Judy Hops, która bardzo skrupulatnie wypełnia swoje obowiązki. Na jej drodze staje drobny krętacz lis Nick Bajer. Będą oni musieli zacząć współpracować, by rozwiązać kryminalny przekręt.

4

 1. ‘Miś’

‘Miś’ jest reprezentantem starych dobrych polskich komedii. Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu UWIELBIAM! klimat tamtych czasów! Oczywiście PRL-u nie pamiętam, ale panujące wtedy absurdy śmieszą mnie równie mocno jak moich rodziców. Film wielu epizodów, które na pozór wydają się dość chaotyczne. Wszystko kręci się jednak wokół klubu sportowego ‘Tęcza’ i produkcji filmu ‘Ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta’ Oglądałam sto razy i z przyjemnością obejrzę znów! Możecie mówić, że odgrzewane kotlety! Mi nigdy się nie znudzą :).

5

Mam nadzieję, że skutecznie Was zachęciłam do przetestowania tego sposobu na błyskawiczną poprawę humoru na sobie! :) Żegnam się z Wami z szerokim uśmiechem na ustach, mi już nawet samo pisanie o filmach wystarcza! Dajcie znać czy lubicie dobre komedie i czy dorzucilibyście coś do mojej listy!

 • http://najlepszapora.pl Milena | najlepszapora.pl

  Wszystko co na poprawę humoru to ja ostatnio biorę garściami, bo z humorem i pozytywnym nastawieniem różnie. 😀 Wracam, ale jakoś tak ospale i powoli. 😀 Myślę, że któraś z Twoich propozycji będzie w sam raz na weekendowe poprawianie humorku 😉 A która to już niech los zdecyduje 😛

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Cudownie! Bardzo się cieszę :)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Animowane bajki zawsze poprawiają humor. :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   To prawda :)

 • http://dziewucha.blogspot.com/ DziewuchaBloguje

  Po dzisiejszym deszczowym dniu chętnie wspomogę się Agentką – jeszcze nie oglądałam, ale Twój opis zachęca :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   O super super super! Dzień rzeczywiście wymagający wspomagacza! Daj znać jak się podobało! ;*

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  Z tych filmów oglądałam jedynie Misia :) Zaciekawiłaś mnie Agentką – ten kadr w ogóle jest taki uroczy i pocieszny 😀 (nie słyszałam wcześniej o tym filmie!)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   ‚Pocieszny’ to idealne określenie tego filmu! Mam nadzieję, że uda Ci się obejrzeć, chociaż oczywiście życzę, żeby to nie było na poprawę humoru tylko po prostu na odstresowanie! :)

 • Michał13

  Jeśli chodzi o błyskawiczną poprawę humoru, to polecam krótkometrażówkę…
  np. „Validation” 16min
  Dostępny na YT z polskimi napisami
  https://www.youtube.com/watch?v=0a4tohrC-9g

 • http://www.wielkikufer.pl/ Monika Wielki Kufer

  Aż wstyd się przyznać, bo oglądałam tylko Misia. Mam spore zaległości hehe

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Wszystko do nadrobienia! Pozdrawiam! :)