3

Jutro będziemy szczęśliwi

Tytuł oryginalny: Demain tout commence

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Dramat, Komedia

Ocena: 8/10

W obecnych czasach pionierem w dziedzinie kinematografii są bezapelacyjnie Stany Zjednoczone, ale czasem warto sprawdzić propozycje europejskich twórców. Dzisiaj mam przyjemność Wam zaprezentować film prosto z ojczyzny kina czyli Francji (na pewno wiedzieliście, że ojcami kinematografii są bracia Lumiere).  Lubię francuskie filmy. Za prostotę, delikatność i specyficzne poczucie humoru. Za to, że jak już tworzą tam komedię to w żadnym wypadku nie pustą, ale z przesłaniem. Podobnie jest z ‘Jutro będziemy szczęśliwi’…2

Beztroskie życie Samuela zostaje brutalnie wywrócone do góry nogi, gdy w jego życiu pojawia się mała Gloria. Mama dziewczynki Kristin zostawia w rękach zagubionego Samuela  płaczącą córkę i znika bez słowa. Mężczyzna jest zmuszony skończyć z imprezowaniem na Francuskiej Riwierze i samotnie wychować dziecko. Córka szybko zawładnie jego światem, a on sam odkryje, że opieka nad Glorią to najtrudniejsze, najważniejsze i najpiękniejsze zadanie jaki postawił przed nim los.

4

Mówią, że Ojcem może być każdy mężczyzna, ale Tatą to już tylko wybrani. To prawda! W filmie pokazano cudowną więź pomiędzy Samuelem i małą Glorią. Jest jej przyjacielem i stróżem. Kontakt pomiędzy filmową dwójką stwarza możliwości do całej masy humorystycznych akcentów i wzruszających momentów. W ‘Jutro będziemy szczęśliwi’ ich nie brakuje. Postaci wykreowane przez Glorię Colston i Omara Sy pokazują dwa mocne charaktery: dziewczynkę potrafiącą odnaleźć radość życia nawet w obliczu trudnych wyborów i mężczyznę, który z miłości jest w stanie zrobić wszystko. Samuel, gdy dowiaduje się, że jest ojcem, zmienia pracę i miejsce zamieszkania, ale drzemiące w nim wielkie dziecko nie umiera. To tylko pomaga mu lepiej zrozumieć Glorię. Łącząca ich więź zadziwia, rozbawia i wzrusza jednocześnie. Chociaż z tym zdziwieniem przesadziłam, bo przecież ja sama mam najlepszego Tatę na świecie (Tati, buziaczki!!!! :*).

5

1

‘Jutro będziemy szczęśliwi’ to gatunkowa hybryda. Z przyjemnej komedyjki gwałtownie zmienia się w dramat, gdy do akcji wkracza ponownie Kristen i ubiega się o prawo do opieki nad córką. Można mówić, że to już było, że nic nowego, że to NA SIŁĘ! Albo, że Omar Sy znów jest bohaterem, który stawia czoła wszelkim życiowym problemom. Mówcie co chcecie, mnie się podobało. Film spełnił oczekiwania. Jak widać można stworzyć mądry, refleksyjny film, który przy okazji nie wyciśnie morza łez z oczu widzów. Obraz niosący w sobie lekcję o dojrzewaniu w pewnych granicach, o trudnych wyborach i zmieniających się priorytetach. A przy tym przyjemny w odbiorze. Czegóż chcieć więcej? 😀

Obejrzyjcie dzisiaj a gwarantuję, że już dzisiaj będziecie filmowo szczęśliwi.

8

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://www.czytajswiat.pl Czytajswiat.pl

  Może nie dzisiaj, ale na pewno obejrzę! Francuskie kino potrafi być naprawdę dobre, a zwiastun tego filmu mnie zainteresował, chociaż jest to remake filmu „Instrukcji nie załączono” :) No ale żadnego nie widziałam :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Tak, masz rację :) to remake, a pierwowzoru ja również nie widziałam :) A zwiastun jest interesujący i przede wszystkim nie odkrywa wszystkich kart. Zapewniam, że będzie się działo :))) :*

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Kojarzę ten film z zapowiedzi i nawet zastanawiałam się, czy nie iść na niego do kina. Szkoda, że u mnie do kina to już niezła wyprawa. Gdyby to było bliżej, byłabym tam częściej.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Mi się udaje TYLKO raz w tygodniu 😛 Chciałabym więcej :)

 • http://najlepszapora.pl Milena | najlepszapora.pl

  Dobrze, że ten blog istnieje, bo zawsze znajdę na nim coś co mnie zaciekawi. A sama jakoś nie bardzo mam czas wyszukiwać ciekawe filmy do obejrzenia. Za to Twoje propozycje nigdy nie zawodzą. Jestem bardzo zaciekawiona i z chęcią poświęcę czas na ten film 😉

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Ahhhhh, dziękuję Ci Kochana za te cudowne słowa! :) Dobrze to czytać! :*

 • http://www.makehappylife.pl Make Happy Life

  Nie słyszałam jeszcze o tym filmie, ale brzmi ciekawie. Taka fabuła pewnie by mi się spodobała :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Ciesze się! :) Warto się skusić :) :*

 • http://bluekami.blog.pl Blue Kami

  Słyszałam o tym filmie i po twojej recenzji na pewno po niego sięgnę. Chyba w końcu na moim blogu pojawi się recenzja.
  Pozdrawiam :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Supeeeer! :) Cieszę się bardzo i zaprasza częściej po więcej inspirujących filmów :) <3

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  Już po zdjęciach widać, że to taki ciepły i miły dla oka film :) Widziałam niedawno reklamę tego filmu, ale gdyby nie recenzja na KinoŚwince to przyznam, że nie zwróciłabym na niego uwagi!

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dziękujęęęę za te miłe słowa! :)) <3

 • https://dzem-mydlo-i-powidlo.pl Patrycja

  Nie słyszałam o tym filmie, chociaż zawsze, kiedy do Ciebie wchodzę trafiam na bardzo fajne pozycje :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dziękuję Ci bardzo! Miło to słyszeć! :) <3

 • Femme Nikita

  Dziękuję za opis fabuły. Gdzieś słyszałam tylko tytuł i nie wiedziałam czy film wart uwagi. Wpisuję na listę pozycji do obejrzenia.

 • Femme Nikita

  Jeśli lubisz francuskie komedie to polecam tą:
  http://www.filmweb.pl/film/Dusigrosz-2016-771154
  Byłam na niej w kinie i naprawdę okazała się warta obejrzenia. Z francuskich filmów na mojej liście do obejrzenia jest też „LOLO” ponoć też komedia, ale nieco cięższego kalibru.