4

Dzieciak rządzi

Tytuł oryginalny: The Baby Boss

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Animacja, Komedia

Ocena: 6/10

1 czerwca to, oprócz wszystkich fajnych świąt, rocznic, czy tam miesięcznic, głownie Dzień Dziecka. W lipcu kończę 25 lat (Nie wierzę, że publicznie przyznałam się do swojego wieku….. :O), ale w sercu wciąż została jakaś cząstka małej Ani, która biega beztrosko po krainie jednorożców. Już wielokrotnie Wam mówiłam, że bardzo lubię filmy animowane bo nierzadko niosą w sobie więcej lekcji godnych rozważenia niż większość filmów dla dorosłych. Dzisiaj będzie film dla dzieci o dzieciach czyli ‚Baby Boss’

2
Tim jest najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem. Spędza dnie na zabawie, jest kochany przez rodziców i wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego idealnego życia. A jednak… W domu państwa Templetonów nagle zjawia się młodszy brat, który tak naprawdę pochodzi z BabyCorp, ma garnitur, teczkę oraz tajną misję do wypełnienia. Mimo początkowej niechęci chłopcy muszą zacząć współpracować, by uratować świat przed żądnym zemsty Francisem Francisem, ocalić rodziców i zrozumieć, że rodzina jest najważniejsza.

Fabuła jest totalnie nieprawdopodobna. Bo jak to? Dzieci nie biorą się z kapusty, ani nie przynosi ich bocian, tylko zostają wyprodukowane w wielkiej fabryce? Małe szkraby potrafią mówić i nikogo nie dziwi, że są ubrane jak typowi pracownicy wyższego szczebla? A do tego zagrożeniem  dla świata są szczeniaki, które nigdy nie rosną! Ale w bajkach uchodzi wszystko!

3

Twórcy w bardzo ciekawy sposób podeszli do kwestii pojawienia się młodszego rodzeństwa w rodzinie. To przecież z pewnością nie jest do końca komfortowa sytuacja kiedy miłością rodziców trzeba się nagle podzielić z kimś ‘obcym’. Mój Brat Szymon poradził sobie całkiem nieźle kiedy urodziłam się ja, ale myślę, że ‘Dzieciak rządzi’ dobrze by go przygotował na nową rzeczywistość i przekonał, że konfiguracja starszy brat – młodsza siostra jest najlepszą konfiguracją z możliwych.

1

‘Dzieciak rządzi’ to ciekawe zestawienie dwóch kontrastujących postaci. Z jednej strony mamy bujającego w obłokach Tima, który każdego dnia zastanawia się czy być astronautą, kowbojem czy może poszukiwaczem skarbów. Jego totalnym przeciwieństwem jest młodszy brat, który zachowuje się jak typowy pracownik korporacji: ubrany w garniturek tylko knuje co zrobić, żeby być na czele wyścigu. Takie są niestety stereotypy… ‘The Boss Baby’ to ciekawa historyjka o sile więzów krwi, braterskiej komitywie niepozbawiona zabawnych sytuacji. Widziałam sporo ciekawszych animacji, jednak jest to film, który składa hołd dziecięcej naiwności, kreatywności i  fantastycznej wyobraźni, która nawet najprostsze czynności potrafi zmienić w niezwykłą przygodę . Idealny film na dzisiejszy dzień!

Wszystkim dzieciom, dużym i mniejszym życzę cudownego dnia, mam nadzieję, że zachęciłam Was do obejrzenia filmu. Przypominam, że to również świetna forma spędzania czasu wspólnie z rodzinką. Dajcie znać w komentarzach czy lubicie oglądać animowane produkcje. Dla mnie to cudowny powrót do sielskich czasów.

6

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Trochę mnie ta bajka przeraża. Nie pytaj tylko dlaczego, nie umiem tego wytłumaczyć. Obecnie sporo bajek mnie przeraża, wychowałam się na innych.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Może to kwestia tych animacji. Ja w dzieciństwie też oglądałam rysunkowe, ale te też są całkiem fajne! :)))

 • Michał13

  „Fabuła jest totalnie nieprawdopodobna. Bo jak to? Dzieci nie biorą się z kapusty, ani nie przynosi ich bocian, tylko zostają wyprodukowane w wielkiej fabryce?”

  Faktycznie bujdy, przecież każdy wie że dzieci przynoszą bociany to prawda oczywista tak samo jak Elvise żyje.
  Tutaj mamy prawdę objawioną (5min)
  https://www.youtube.com/watch?v=gGzRuxszwz8

  A prawie bym zapominał…
  oczywiste że lubię oglądać animowane produkcje (lecz niestety ich dużo nie oglądam)
  Jeśli ktoś nie widział to polecam obejrzeć Ralph Demolka

  „Wreck-It Ralph”
  https://uploads.disquscdn.com/images/fe8fcffc51713c351e2dad71ed446f2241c504f5bff3eaae41fcee4bace3fbfc.jpg

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No dla mnie właśnie 1 czerwca jest dobrą okazją do oglądania animacji. Również brakuje mi trochę czasu :( Ale mam nadzieję, że w przyszłości będę z dziećmi zaliczać wszystkie bajki :) A ‚Ralpha Demolkę’ też polecam gorąco :)

 • https://glamsfera.blogspot.de Glam Sfera Blog

  Ciekawy pomysł na bloga, będę tu wpadać, bo często gęsto staję przed ciężkim wyborem filmu na wieczór :p co do tytułowej produkcji – całkiem śmieszny film animowany, mój chłopak śmiał się wniebogłosy 😀

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dziękuję Ci bardzo i zapraszam częściej! Nie zawiodę Cię! :)
   Super, że lubicie oglądać wspólnie filmy. A animacje to dobry sposób na poprawę humoru. :)

  • http://zorganizowani.com/ Dawid M : zorganizowani

   Aż taki dobry? To chyba też muszę się wybrać :)

   • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

    Obejrzyj! :)