1

W starym, dobrym stylu

Tytuł oryginalny: Going in Style

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Komedia

Ocena: 7/10

Lato nie jest zbyt dobrym czasem na poszerzanie filmowych horyzontów. Pogoda za oknem nie idzie w parze z kilkugodzinnymi maratonami pod kocykiem z kubkiem herbaty w ręku. W kinach też jakoś mniej ostatnio ciekawych, wartościowych filmów i mam szczęście, że lubię oglądać wszystko, bo wybredni kinomani zapewne mają w letnim okresie problem ze znalezieniem filmu dla siebie. Postaram się podczas wakacji serwować Wam lekkie, pozytywne produkcje i mam nadzieję, że znajdziecie chwilę gdzieś pomiędzy plażowaniem, grillowaniem i zwiedzaniem na filmy. Dziś ‘W starym, dobrym stylu’. Co Wy na to?

6

Will, Joe i Al. Trzej najlepsi koledzy, emeryci, którzy ze stereotypowymi emerytami niewiele mają wspólnego. Pewnego dnia dowiadują się, że ich fundusz emerytalny został zlikwidowany a oni zostali pozbawieni środków do życia. Postanawiają w akcie desperacji napaść na bank i odzyskać utracone pieniądze.

‘W starym, dobrym stylu’ to komedia, jednak kwestia utraty emerytur i obciążenia hipoteki jest już całkiem dramatyczna. Banki nigdy nie liczą się z sytuacją pojedynczego człowieka, a system emerytalny państwa kuleje. Ten w Polsce też… No ale kwestie polityczno-społeczne odsuńmy na bok. Twórcom udało się stworzyć ciekawą komedię i to bez żenujących absurdów. W starym, dobrym stylu.

4 5

Głównym filarem filmu jest oczywiście obsada. A tak właściwie to filary są trzy: Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin. Tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy z osobna jest gwiazdą wielkiego formatu, a razem tworzą niezawodne trio. Ich przyjaźń na ekranie jest niesamowicie wiarygodna i prawdziwa. A to zawsze gwarancja sukcesu. Wyśmienici aktorzy, którzy nic nie udają, są po prostu sobą i swoją naturalnością skradają serca widzów. Brawa też dla Zacha Braffa za ogarnięcie tego chaosu. Szkoda tylko, że film jest remake’iem… Ostatnio zapanowało jakieś totalne szaleństwo na odgrzewanie starych kotletów, ale to temat na zupełnie inny czas i inne okoliczności.

3

Film to połączenie humoru sytuacyjnego i szeregu absurdów. Nie ma co spodziewać się po nim cudów, jedynie przyjemnej, wieczornej rozrywki. Kiedy zapomni się o całym tym socjologiczno- politycznym aspekcie, film może być idealną propozycją na weekendowy seans. Może bez kocyka i herbatki, ale coś w tym stylu. W starym, dobrym stylu.

71

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • Michał13

  To film już ten powstał? Gdzieś mi umkną ten fakt… a o filmie słyszałem już dawno.
  I od razu podejrzewałem że obsada spisze się jak zawsze na medal.
  Więc już teraz zostaje mi odrobić tą „lekką” zaległość.

  Od siebie dodam, że warto pooglądać film „Gang Rosenthala” (2013) lekki chociaż jest o komunizmie… i również filarem tego filmu jest właśnie obsada.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No to do nadrobienia koniecznie 😉
   Dzięki za kolejne polecenie! :) Super! :)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  A zerknę sobie w wolnej chwili, dlaczego nie…

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   :) super! :)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Nie trafiłam na zapowiedzi tego filmu. Zapowiada się ciekawie. :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No powiem Ci szczerze, że ja chyba też nie trafiłam na zapowiedź! Musiał być jakoś mało nagłośniany…

 • Kamila

  Pierwsze słyszę o tym filmie, ale skuszę się na niego, bo nie można przejść obojętnie obok takich gwiazd kina :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dokładnie! :)

   • http://rudoprzezzycie.blog.pl/ Kamila

    Obejrzałam i muszę przyznać, że jest to genialny film, na który warto poświęcić swój czas.
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

    • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

     Super. Bardzo się cieszę :)

 • https://dzem-mydlo-i-powidlo.pl Patrycja

  Tyle znanych twarzy z ekranu, to musi być dobre!

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dobra opinia!

 • http://www.madziof.pl/ Magdalena I Madziof.pl

  Bardzo mi się podobał ten film! Nie wiedziałam, że poza PL też są takie problemy z utrzymaniem starszych ludzi. To bardzo przykre ale jednocześnie cały klimat filmu sprawia, że można się uśmiechnąć. W szoku byłam jak bardzo moim ulubieni aktorzy się zestarzeli. Ale mimo wieku pokazali jak się powinno grać w filmach :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No tak. Film zwraca dużą uwagę na problem z opieką nad starszymi. Strasznie to smutne ale jednoczesnie w bardzo DOBRYM stylu. Z uśmiechem 😊

 • http://www.lawyerka.pl lawyerka

  A ja szukam ostatnio czegoś przyjemnego, lekkiego i po prostu ‚ładnego” na długie jesienne wieczory. Tak, żeby po całym dniu sprawić sobie po prostu przyjemność i zasnąć spokojnie, bez natłoku myśli w głowie. Po przeczytaniu tej recenzji myślę, że to mogłaby być jedna z idealnych pozycji do tego. Dziękuję, bo szczerze mówiąc, wcześniej o tym filmie nie słyszałam.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Strasznie się cieszę, że mogła pomóc! :) Mam nadzieję, że film się sprawdzi jako czysta, niczym niezmącona rozrywka 😉