5

Life

Tytuł oryginalny: Life

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Thriller, Sci-Fi

Ocena: 5/10

Wiem, że obiecałam Wam, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie, ale nie mogłam się powstrzymać przed poleceniem Wam thrillera sci-fi ‘Life’. Na swoją obronę mam jednak to, że do oglądania tego filmu także nie potrzeba eksploatować znacząco szarych komórek oraz to, że uwielbiam sci-fi i uwielbiam thrillery (co jest akurat dziwne, bo na przykład burzy się boję nawet jak leżę bezpiecznie przykryta kołdrą) . Nic dziwnego, że film z takiego hybrydowego gatunku jest dla mnie obowiązkowy do zobaczenia.

1

‘Life’ to historia załogi statku kosmicznego, która wraca na Ziemię z jednoznacznym dowodem obecności życia na Marsie. Niestety wszystko wymyka się spod kontroli, gdy badane stworzenie ucieka z laboratorium. Czy członkom załogi uda się bezpiecznie dotrzeć do domu, skoro tajemniczej istoty nikt nie jest w stanie okiełznać?

Motyw kosmiczny jest jednym z najpopularniejszych motywów w  kinematografii. To jeden z tych tematów, które zostały już zgłębione do granic możliwości, a jednak twórcy nieustannie próbują odpowiadać na pytania, na które szukamy odpowiedzi. Jednym z nich jest zagadka istnienia życia poza naszą planetą. Bo może gdzieś tam w odległych galaktykach, gdzieś gdzie nasz wzrok nie sięga jest jakaś obca cywilizacja podobna do naszej? Może oni też zastanawiają się czy są we Wszechświecie osamotnieni, a może już dawno odkryli naszą obecność i próbują się z nami skontaktować?

3

2

‘Life’ to subtelne połączenie motywów kilku filmów o tej tematyce. Momentami ma się wrażenie, że poszczególne sceny gdzieś się już widziało. Reżyser Daniel Espinosa próbuje ugryźć temat z trochę innej strony, ale wciąż powiela znane schematy. Do filmu zaangażowano kilka wielkoformatowych gwiazd (Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal), jednak w pełni nie wykorzystano ich potencjału.

‘Life’ to istna sinusoida: lekkiego strachu, napięcia i nudy. Od strony wizualnej pozytywnie, od muzycznej- negatywnie… Całość w ogólnym rozrachunku przeciętna. Ale i tak polecam, jeśli ciekawi Was jakie według twórców filmu mroczne istoty kryje Mars.

5

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • Kamila

  Już od dłuższego czasu zaprzestałam oglądać jakiekolwiek filmy związane z obcym, ale chyba jednak z powrotem się skuszę na na nie, bo może jednak warto :). Świetnie wykonana recenzja :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dziękuję Ci bardzo! :) Polecam film jeszcze raz! :)

   • http://rudoprzezzycie.blog.pl/ Kamila

    Nie ma za co :)

 • http://yolsh.pl/ Jola (Yolsh)

  Chętnie kolejne dziwne istoty poznam, ale nie zapłaciłabym za bilet do kina na ten film.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   On już i tak nie jest wyświetlany w kinach więc nic nie stracisz :) :) :)

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  A już myślałam, że znalazłam jakiś dobry film s-f na letni wieczór, a tu się okazuje, że jednak taki średniak :) Ale i tak kusi, żeby obejrzeć, bo uwielbiam filmy tego gatunku :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   hmmm, no ja myślę, że jeśli jesteś koneserką to mimo wszystko powinnaś się zdecydować na obejrzenie :)))

 • http://www.madziof.pl/ Magdalena I Madziof.pl

  Wszystko rozbija się o tego gluta, który raz znika a raz się pojawia… Końcówka zwaliła mnie z nóg ale tak poza tym to nawet zapomniałam, że to oglądałam 😛

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No ten film nie zapada w pamięć na długo 🙄