1

Bodyguard Zawodowiec

Tytuł oryginalny: The Hitman’s Bodyguard

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Komedia, Akcja

Ocena: 5/10

Nie wiem jak u Was, ale u mnie coraz częściej brzydko, zimno i deszczowo. Najwyższy czas znaleźć swój sprawdzony sposób, żeby pokolorować tę szarą rzeczywistość. Może raz na jakiś czas uda się rzucić wszystko i wyjechać…. w Tatry (tak jak ja w ostatni weekend), jednak na co dzień trzeba dużo prostszych i szybszych sposobów na poprawę humoru. KinoŚwinka, jak co roku, na ten czas ma dla Was zestaw jesiennych filmów. Na początek ‘Bodyguard Zawodowiec’.

5

Historia Michaela Bryce’a, najlepszemu ochroniarzowi na świecie, który na skutek niesprzyjającego zbiegu okoliczności zostaje odsunięty od służby. Po latach dostaje szalone zadanie- przetransportować niebezpiecznego mordercę do Amsterdamu. Nie będzie to najprostsza misja w jego karierze, bo śladem Bryce’a i Kincaida wyruszy rzesza tajnych agentów i zbrodniarzy.

4

2

Wybierając się na ‘Bodyguarda’ kolejny raz w swojej kinoświnkowej karierze popełniłam ten sam, karygodny błąd. Tak jakbym zupełnie zapomniała, że oczekiwania nie zawsze (a właściwie bardzo rzadko) idą w parze z rzeczywistością. Prawie wszyscy zachwalali ten film jako świetną komedię i ja spodziewałam się świetnej komedii, a zobaczyłam zupełnie przeciętną produkcję, która mnie osobiście w mało których momentach śmieszyła……. Może wynika to z mojego specyficznego poczucia humoru, a może ‘Bodyguard Zawodowiec’ jest zwyczajnie średnim filmem.

Są plusy! Nawet dwa: Samuel L. Jackson i Ryan Reynols. Ich grze aktorskiej nie mam nic do zarzucenia. Muszę przyznać, że stanowili całkiem udany duet. Świetnie ze sobą współgrali. Nie mają jednak co liczyć na to, że zostaną ogłoszeni najlepiej dobraną parą współczesnego kina… Z pewnością wszyscy zapomną o ‘Bodyguardzie’ szybciej niż możnaby się tego spodziewać. Przypuszczam, ze film odbiłby się bez echa gdyby nie zapewnienia, że to najgorętsza komedia lata.

3

To wszystko mogłoby się udać, gdyby twórcy zamiast wydania komediowego postawili na sprawną akcję. Bez tanich dialogów, żenujących żartów wątek sensacyjny miał realną szansę na sukces. Scenariusz porusza ważne kwestie: ludobójstwo, procesy w Hadze, układy i układziki na najwyższych rządowych szczeblach. Próba pokazania tych istotnychzagadnień w komediowej formie jest dla mnie kompletnie nietrafionym pomysłem. Niestety.

Pewnie oczekujecie ode mnie odpowiedzi na pytanie czy warto poświęcić dwie godziny, żeby zobaczyć ten film… Otóż jak zwykle odpowiadam, że warto osobiście skonfrontować moją opinię z Waszą. Moja szara rzeczywistość po tym filmie lekko się zabarwiła, ale może Wasza rozbłyśnie po seansie wszystkimi kolorami tęczy?!

5

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Zerknę :) Wieczory coraz dłuższe, więc i czas na niejeden film się teraz znajdzie.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Podoba mi się ten plan! :)

 • iT

  Oczywiście, że nie jesteś pasjonatką przerysowanych komedii sensacyjnych klasy B gdzie SLJ wypowiada w niepowtarzalny sposób „motherfucker” co sam R Reynolds zauważa w filmie.
  Przeciętny w starciu z produkcjami z górnej półki, bardzo dobry w swojej klasie. Klasie która trzeba znać i rozpoznawać by się podobało.
  Tak, masz poczucie humoru standardowe bo na Boduguard… trzema mieć właśnie specyficzne. 7 na 10.
  Ci co zachwalali to są targetem albo byli nietrzeźwi na seansie co daje 2 gwiazdki więcej na starcie.
  Pozdrawiam i czekam na kolejne recenzje z którymi kompletnie się zgadzam ;).

 • http://www.madziof.pl/ Magdalena I Madziof.pl

  A mi się podobał. Przełamanie kina akcji, humorem bardzo wpadło w mój gust. Nie było napompowanych scen a dialogi bohaterów rozluźniały atmosferę. Najbardziej podobały mi się wstawki z wspomnień Kincaida 😀 Jak dla mnie bardzo dobry film i szkoda, że tak mało się o nim mówi. Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie!

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No widzisz! Niesamowite jak różnie jeden film mogą odebrać dwie osoby! Za to właśnie kocham kino! :))) <3

 • http://pixelkolor.pl Jola (Pixel Kolor)

  Gdybym nie miałam tak daleko do kina, u mnie to wyprawa. Tak szukam czegoś, co mnie bardzo zachwyci. Poczekam na seans w telewizji z tą produkcją.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Rozumiem! Ale w sumie to serio niewiele stracisz czekając! :)))

 • http://meallyn.pl/ Meallyn

  Zgadzam się z Twoją opinią, od początku do końca! Duet jaki tworzą Jackson i Reynolds jest wyborny, a scena z zakonnicami fantastyczna! I tyle plusów na temat tego filmu ;D

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Cieszę się! :)