5

Pierwszy śnieg

Tytuł oryginalny: The Snowman

Rok produkcji: 2017

Gatunek: Dramat, Kryminał

Ocena: 7/10

7

Wiem, że straaaaaasznie dawno mnie było i już nawet zaczęliście się martwić, ale mam ostatnio kolejny mały Armagedon. Poza intensywną pracą, praktykami i innymi życiowymi aktywnościami po nocach działam trochę kinoświnkowo, bo szykuje niewielkie zmiany. Dowiecie się o tym już niedługo. W każdym razie to wszystko sprawia, że znowu ubolewam, że doba ma tylko 24 godziny. Zapraszam Was na szybciutką refleksję na temat filmu ‘Pierwszy śnieg’, który jest obecnie wyświetlany w kinach.

2

Harry Hole, norweski detektyw tym razem dostaje sprawę tajemniczego zaginięcia młodej kobiety. Niewyjaśnione okoliczności powtarzają się kolejny raz… Morderca zawsze atakuje wraz z nadejściem pierwszego śniegu, a jego ofiary to matki, zazwyczaj na zakręcie życiowym. Hole wraz z policjantką Katrine Bratt muszą się spieszyć, bo zabójca tylko czeka, żeby móc ulepić kolejnego bałwana… brzmi niepozornie, ale za nim stoi szereg brutalnych mordów, które wstrząsnęły całą Norwegią.

1

Nie wiem czy wiecie, ale uwielbiam czytać kryminały. Zaczytuję się w nich z pełną świadomością, że nie będę mogła prawdopodobnie w nocy spać.  Uwielbiam norweską serię Jo Nesbø o słynnym detektywie. Gdy tylko zobaczyłam zwiastun filmu, w którym Harry Hole będzie chciał rozwikłać zagadkę kolejnego seryjnego mordercy, wiedziałam, że nawet kosztem strachu podczas seansu z pewnością obejrzę ten film.

Główną rolę powierzono Michaelowi Fassbenderowi. Zagrał dobrze, jednak momentami miałam wrażenie, że bez emocji. Pozostali aktorzy nie mieli szansy się wyróżnić. No może poza J.K. Simmonsem, który po raz kolejny zaczarował mnie grając (lekko wyblakły) czarny charakter.

4

Właściwie poza iście hollywoodzkim zakończeniem nie mam żadnych zastrzeżeń co do fabuły. Film trzymał w napięciu podobnie jak wszystkie książki Jo Nesbø. Twórcy z precyzją budują intrygę i pozwalają pochłonąć tę historię całym sobą.

Wisienką na torcie są przepiękne norweskie krajobrazy, których widok tworzy niesamowity klimat. Zdecydowanie polecam. Ale spieszcie się! Lepiej to zobaczyć zanim spadnie pierwszy śnieg.

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • Monika Marciniak

  Film można już obejrzeć na tej stronie http://5k-player.com/47076 Polecam

 • http://www.alabasterfox.pl/ Adrianna Zielińska

  Akurat jest na mojej liście, niedawno widziałam zwiastun, gdy byłam na Kingsmanie 2 :) Jak nie oglądam kryminałów, tak ten, m.in.ze względu na obsadę, z chęcią bym zobaczyła :) Tym bardziej cieszę się, że ma u Ciebie 7 :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Zwiastun idealny: nie zdradzał zbyt wielu szczegółów, a potrafił zaintrygować. Miałam takie same odczucia 😉

 • http://pixelkolor.pl Jola (Pixel Kolor)

  Kolejny film, o którym słyszę po raz pierwszy. Kryminał plus norweskie klimaty jednak bardzo zachęcają do obejrzenia.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Zgadzam się jak najbardziej!

 • http://meallyn.pl/ Meallyn

  Niestety trochę się tym filmem rozczarowałam :( Uwielbiam kreacje, które tworzy Michael Fassbender i tutaj zarówno on, jak i cały film był po prostu płaski i bez emocji. I z takimi odczuciami właśnie wyszłam z kina, trochę nijakimi

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Wielu krytyków też tak sądzi ale mi się podobał :)