111

5 filmów świątecznych, które z pewnością dobrze znacie

W głośnikach właśnie leci ‘All I want for Christmas is YOU!’ Mariah Carey, obok mnie stoi kubek z parującą herbatką a w tle migoczą światełka cotton balls. Ten stan co roku daje mi poczucie bezpieczeństwa i czyste, niczym niezmącone szczęście.  Jak zawsze dzielę się z Wami najlepszymi świątecznymi produkcjami. Prawdopodobnie wszystkie je już bardzo dobrze znacie, ale święta rządzą się swoimi prawami: co roku można oglądać to samo, stale odgrzewać stare kotlety, a one i tak się nie nudzą. Wciąż bawią, wzruszają i wprowadzają w ten jedyny w roku, magiczny nastrój.

 1. ‘Holiday’

U mnie to pozycja obowiązkowa na liście. Piękny film o dwóch kobietach, które postanawiają na czas Świąt zamienić się miejscami zamieszkania. Samotna Iris zamiast swojej pokrytej śniegiem angielskiej wioski wybiera słoneczne Stany, a Amanda leci do Europy, by leczyć złamane serce. Pokrzepiający serca film, który dowodzi, że w Święta wszystko jest możliwe!

1

 1. ‘Listy do M. 1, 2, 3’

O tej serii chyba nie muszę zbyt wiele mówić, bo tytuł zna chyba każdy Polak. Szturmem zdobył kina i od 2011 wciąż bawi i wzrusza. Jeśli ktoś jeszcze nie widział 3. części (KLIK!) to zachęcam, aby jak najszybciej wybrać się do kina. Myślę  jednak, że zarówno wizyta w kinie, jak i seans poprzednich części w domowym zaciszu skutecznie wprawi w świąteczny nastrój.  Humor, autentyczne ciepło na ekranie i barwni bohaterowie grani przez najjaśniejsze gwiazdy polskiej sceny. To wszystko sprawia, że Polacy wprost zakochali się w ‘Listach…’. Nie sposób przy okazji tego punktu nie wspomnieć o brytyjskim pierwowzorze:  ‘To właśnie miłość’, który również jest pozycją obowiązkową na liście filmów do obejrzenia!

1

 1. ‘Rudolf Czerwononosy ‘(i inne bajki)

Jako mała dziewczynka co roku w wigilijny poranek oglądałam na VHS przygody małego Reniferka, który uratował święta. Do dziś znam wszystkie piosenki i robi mi się cieplej na serduchu, kiedy tylko pomyślę o tej bajce. Jest też wiele innych świetnych animowanych produkcji świątecznych. Wiele filmów ma swoje bożonarodzeniowe części i myślę, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie (punkt szczególnie skierowany do Rodziców i ich Dzieci!)

3

 1. ‘Złe Mamuśki 2: Jak przetrwać święta’

To akurat tegoroczna komediowa propozycja o tym jak nie zwariować w szale przedświątecznych przygotowań. Do bohaterek znanych z poprzedniej części (‘Złe mamuśki (KLIK!)) dołączają ich mamy i jest to źródło wielu zabawnych sytuacji. Świetna propozycja by troszkę zwolnić i przemyśleć co jest prawdziwą istotą świąt.  Pozwala zrozumieć, że 20 rodzajów ciast i błysku w każdym kątku nie należy stawiać ponad szczęście rodzinne i własne zdrowie psychiczne.
4

 1. ‘Kevin sam w domu’ i ‘Kevin sam w Nowym Jorku’

 Kto nie oglądał ‘Kevina…’ w każde święta niech pierwszy rzuci kamień! Przypomnijcie sobie co się działo, kiedy kilka lat temu ogłoszono, że ‘Kevin’ nie zostanie wyemitowany w telewizji. Istny pogrom! Kochamy te filmy, nie zaprzeczajcie! Motyw ‘Kevina’ pojawia się nawet w filmie ‘Cicha noc’ (KLIK!), który niedawno pojawił się na KinoŚwince. Obraz polskiej wieczerzy wigilijnej a w tle stary, poczciwy Kevin. To po prostu klasyk nad klasyki, SYMBOL. Nie da się tego inaczej skomentować.

5

No to tyle mam dla Was dzisiaj. Wracam do pakowania prezentów, pieczenia ciasteczek i świątecznych porządków. Dla mnie Święta to magiczny czas, z każdym rokiem jest coraz lepiej. Świat się zmienia, ja się zmieniam, ale najlepsze sposoby na wprawienie się w świąteczny nastrój nigdy. Dajcie znać  w komentarzach, czy oglądacie takie filmy, czy już Wam się kompletnie znudziły.

Buziaczki! :)

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://mrslifestyle.pl/ Mrslifestyle.pl

  Bez Kevina to ja świąt nie zaczynam!! <3

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   PRAWIDŁOWO! :) Co tam Kochana??? :)

   • http://mrslifestyle.pl/ Mrslifestyle.pl

    Kochana w permanentnym niedoczasie 😀

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Uwielbiam film „Holiday” – chyba nie ma świąt, podczas których bym po niego nie sięgała…

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Piękny jest! :) <3

 • http://www.rozdomowiona.pl Rozdomowiona

  Holiday jest wspaniały. No i Love Actually – mój ulubiony, świąteczny :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Też mam zamiar oglądać ‚Love Actually’ z chłopakiem, który jeszcze go nie widział…… WYOBRAŻASZ SOBIE?? 😀

   • http://www.rozdomowiona.pl Rozdomowiona

    No to macie must have tych świąt! 😀

    • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

     :)

 • http://www.katastrefa.pl KataStrefa.pl

  Niby tytuł „które z pewnością znacie”, a jednak znalazły się u mnie spore braki :) także chyba w święta coś sobie nadrobię przy herbatce i piernikach <3 a może jakieś wspólne kino w najbliższym czasie? ^^

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Superowo! :) podoba mi się ta wizja! A wspólne kino pewnie! Ja jestem chętna ZAWSZE! :)

 • http://www.tamjestfajnie.pl Monika Mo

  Znam wszystkie te świąteczne szlagiery i… kurde no, lubię! Holiday mój ulubiony, a niedawno spędziłam tydzień na angielskiej wsi dosłownie takiej, na jakiej ląduje bohaterka grana przez Cameron Diaz… Tylko na szczęście nie było tyle śniegu :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Na pewno było równie uroczo! :) Ja też LUBIĘ! Po prostu! W święta staję się bardzo sentymentalna i mogę co roku oglądać to samo :)

 • http://socjopatka.pl Dagmara | socjopatka.pl

  Same mocne pozycje! :)

 • http://pixelkolor.pl Jola (Pixel Kolor)

  Bajki i Kevin zawsze idealne. :)

 • http://do-utratytchu.blogspot.com/ Ola Dob.

  Uwielbiam wszelkie filmy ze świątecznym klimatem! ♥ Na mojej liście do obejrzenia jest druga część „Złych Mamusiek”. :)