11

Pitbull. Ostatni pies

Tytuł oryginalny: Pitbull. Ostatni pies

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Sensacyjny

Ocena: 8/10

8

Od lat z dumą wspieram polską kinematografię. Na każdym kroku, przy każdej możliwej okazji zachwalam i polecam rodzime produkcje naszych twórców. Niedawno moje zaufanie zostało lekko nadszarpnięte (‘Botoks’ albo (O ZGROZO!) ‘Kobieta sukcesu’)… Na szczęście zobaczyłam ‘Pitbulla’ i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane! ‘Ostatni pies’ w reżyserii Pasikowskiego to istny majstersztyk.

Po śmierci Soczka policjanci z dochodzeniówki zaczynają śledztwo. Komendant stołecznej Policji ściąga do poprowadzenia sprawy doświadczonych policjantów: Despera, Metyla i Quantico. Równocześnie poznajemy Mirę- atrakcyjną kelnerkę, która trafia do świata gangsterów.

2

Patryk Vega trochę namieszał ostatnio w polskiej kinematografii. Jego ‘Niebezpieczne kobiety’, a później ‘Botoks’ to po prostu profanacja dobrego, polskiego kina akcji. ‘Kobiet mafii’ nie widziałam, ale tyle złego się o tym filmie nasłuchałam i naczytałam, że wolałam sobie oszczędzić tej wątpliwej rozrywki. Na szczęście za kamerą stanął Pasikowski, który dobrze wiedział jak powrócić do klimatu ‘Pitbulla’ z 2005 roku. Do projektu zaprosił starą ekipę: Dorocińskiego, Stroińskiego, Mohra i obsadę wzbogacił kilkoma świetnymi aktorami. Całość osadził w mrocznej, brutalnej Warszawie, podsycił dialogami rodem z najlepszych gangsterskich filmów i dynamicznie nakręcił strzelaniny (akcja na bazarze).

3

4

Dorociński to oczywiście klasa sama w sobie. Jego Desperski prezentuje się świetnie, jak zawsze. Zagadką było jak z jedną z głównych ról poradzi sobie Doda, ale w roli Miry- wdowy po gangsterze wypada zaskakująco dobrze. Na ekranie naprawdę czuć emocje. Bohaterowie nie rzucają w siebie słownym mięsem, nawet wulgaryzmy są jakieś bardziej na miejscu, gdy używa się ich z rozwagą. Reszta obsady- Stroiński, Mohr, Pazura, Dziędziel, Woronowicz, a także inni wspaniali aktorzy w pobocznych rólkach udowadniają, że polskie kino żyje i ma się świetnie.

Mam nieodparte wrażenie, że Pasikowski skutecznie odciął się od dwóch ostatnich części ‘Pitbulla’. Tak jakby najnowszych produkcji Vegi po prostu nie było. Tego właśnie stęsknionym widzom było potrzeba. Jest brutalnie, ostro, ale momentami śmiesznie. Żadnej przesady, efekciarstwa, głupich żartów i niepotrzebnych wątków. Wszystko przemyślane, wyważone, dokładnie takie, jak być powinno.

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://pixelkolor.pl Jola (Pixel Kolor)

  Właśnie zastanawiałam się, czy warto obejrzeć ten film. Tych dwóch poprzednich, lepiej nie wspominać.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Polecam naprawdę. Czas wymazać to złe wrażenie po poprzednich częściach! :)))))

 • http://krolowa-karo.pl Karolina Krawczyk

  No i po takiej recenzji mogę spokojnie go obejrzeć :) Bo ostatnio tyle szmiry, że strach chodzić na polskie kino.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Niedługo wchodzi ‚Twarz’ więc idzie ku lepszemu! :))

 • https://loveonthebrainbykinga.wordpress.com/ Kinga K.

  Podobał mi się ❤