1

Tomb Raider

Tytuł oryginalny: Tomb Raider

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Przygodowy

Ocena: 7/10

Ostatnio w moim życiu tyle się dzieje, że nawet ja- wierna fanka organizacji, kontroli i nieznośnego perfekcjonizmu- nie ogarniam. Dlatego jak powietrza potrzebuję moich niezależnych głosów rozsądku i filmów, które są idealną odskocznią od tej jednej wielkiej karuzeli zmian. Dziś będzie o jednym z nich: ‘Tomb Raider’ może nie podbił zbyt wielu serc amatorów kina akcji, ale podbił moje jedno, małe kinoświnkowe serduszko.

3

2

Lara Croft córka sławnego podróżnika wyrusza na poszukiwania zaginionego przed laty ojca. Trafia na mistyczną wyspę u wybrzeży Japonii, gdzie zmierzy się z szeregiem niebezpieczeństw, ale przede wszystkim z samą sobą. Poszukując śladów pobytu ojca stara się także rozwikłać zagadkę tajemniczego grobowca.

‘Tomb Raider’ to nie jest tytuł, który zostanie zapamiętany na dłużej (w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru). Mimo wszystko pozytywnie zaskakuje. Widząc niezbyt pozytywne recenzje, komentarze i raczej niskie oceny spodziewałam się kolejnego wymuszonego gniota, który przyciągnie do kin miliony widzów tylko ze względu na tytuł. Tak źle nie było. Może po prostu potrzebowałam takiej niewymagającej użycia mózgu rozrywki, sprawnie nakręconych kadrów i nieskomplikowanych dialogów…

Oczywiście wiele scen nie ma fizycznego prawa bytu, kilka razy rzeczywistość została nagięta, ale na szczęście nie lubię fizyki, więc zupełnie mi to nie przeszkadzało. Trzeba pamiętać, że historia Lary Croft zaczynała się jako gra komputerowa, a tam można sobie pozwolić na troszkę więcej niż w filmach.

4

Nie mogłabym nie wspomnieć o głównej bohaterce, w której rolę tym razem wcieliła się Alicia Vikander. Uważam, że Angelina Jolie grała tę postać dużo lepiej, ale Alicia również wypada dobrze. Zupełnie nie ma tu znaczenia, że po prostu bardzo lubię tę aktorkę :P. Nie ma też zupełnie znaczenia, że bardzo podoba mi się charakter samej Lary Croft, dziewczyny nieco zadziornej, aroganckiej, odważnej i takiej, której po prostu nie da się nie lubić.

5

Kończąc już chciałabym Wam polecić ten film, nie jako wielkie kinowe arcydzieło, ale fajny, lekki film, który ukoi Wasze skołatane nerwy (chociaż mam oczywiście nadzieję, że nie macie skołatanych nerwów). Wiem, że dawno mnie nie było. Mam nadzieję, że teraz troszkę moje życie się uspokoi (czy to możliwe? :D) i będę miała więcej czasu na oglądanie filmów i dzielenie się z Wami moimi spostrzeżeniami! Buziak!!!!

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://krolowa-karo.pl Karolina Krawczyk

  Nie wiem jak będzie mi się oglądało, bo dla mnie Lara ma twarz Angeliny Jolie.

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  Nie mój klimat, ale może może…

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No rozumiem Cię. To trzeba lubić :)

 • http://wolniej.com.pl Aleksandra Jedlińska

  Uwielbiałam grę jak byłam mała 😀