1

Ocean’s 8

Tytuł oryginalny: Ocean’s 8

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Komedia kryminalna

Ocena: 7/10

Czwartkowy wieczór. Godzina 21. Przez otwarte okno wdycham zapach lata. Pierwszy raz w tym sezonie. Mam nadzieję, że lipiec skończył już kaprysić i zafunduje nam nareszcie cudowną pogodę. Taką jaka być powinna. Skończyła się pogoda, która sprzyjała kilkugodzinnym maratonom filmowym pod kocykiem, z kubkiem herbatki w ręku. Dlatego zamierzam Wam polecić coś lekkiego, odmóżdżającemu, idealnego na przerwy od grillowania, plażowania i szeroko pojętego nic-nie-robienia.

2

5

‘Ocean’s 8’ czyli moja propozycja idealnie wpisująca się w powyższy schemat to film o ośmiu kobietach, które postanawiają obrabować słynną Galę Met, podczas której naszyjnik wart 150 milionów dolarów będzie miała na sobie jedna z gwiazd- Daphne Kluger. Debbie Ocean po pięcioletniej odsiadce i skrupulatnym opracowaniu planu zbiera w jedno miejsce swoje współpracowniczki – hakerkę, uliczną złodziejkę, jubilerkę i paserkę- wszystkie najlepsze w swoim fachu. Zadanie nie jest łatwe, pojawią się nieprzewidziane problemy, ale taki babski team da sobie radę ze wszystkimi przeciwnościami losu.

W obecnych czasach nikogo już nie dziwi, że filmy mają swoje prequele i sequele. Nikt nie jest zaskoczony, że przy tytule popularnej produkcji pojawia się kolejna cyferka. O tym zjawisku pisałam już nie raz opisując inne kontynuacje popularnych filmów. No cóż, świat wręcz czekał na kobiecą odpowiedź na ‘Ocean’s 11’. Czasem dobrze jest obejrzeć coś co znamy i lubimy, ale w nowej, odświeżonej formie. Mam wrażenie, że w tej części twórcy bardziej skupili się na barwnych bohaterkach, a nie na samej fabule, ale kompletnie nie postrzegam tego jako wady.

3

Największym atutem filmu jest oczywiście plejada najlepszych aktorek Hollywoodu. Sandra Bullock, Cate Blanchet i Anne Hathaway  to tylko kilka z wielu znanych i lubianych nazwisk pojawiających się w obsadzie. Aktorki udźwignęły swoje role w należytym stylu, jedne lepiej, drugie gorzej (ja osobiście jestem rozczarowana Heleną Bonham Carter…). W ogólnym rozrachunku nie mogło być inaczej- kiedy zamyka się w jednym pomieszczeniu najlepsze światowe gwiazdy – wiadomo, że zakończy się to sukcesem.

4

‘Ocean’s 8’ ogląda się dobrze. Po prostu.  Miłe dla uszu dialogi, miłe dla oczu obrazy, efekty specjalne na przyzwoitym poziomie. Brak może spektakularnych zwrotów akcji, ale wszystko na granicy dobrego smaku. Film jest dokładnie taki jaki chciałam Wam polecić – lekki, odmóżdżający, idealny na przerwy od grillowania, plażowania i szeroko pojętego nic-nie-robienia.

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://mynaswoim.pl Asia NaSwoim

  Tak hucznie polecano mi ten film, że w sumie cieszę się, że przeczytałam o nim „na chłodno”. Po tych licznych poleceniach spodziewałam się PETARDY a nie „lekki, odmóżdżający, idealny na przerwy od grillowania, plażowania i szeroko pojętego nic-nie-robienia” 😀 Ale ja właśnie takie (jak piszesz) filmy lubię, więc to bardziej do mnie przemawia :)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  No tak, obsada rzeczywiście na plus i zachęca do oglądania.

 • http://pixelkolor.pl Jola (Pixel Kolor)

  Filmu nie oglądałam, ale słyszałam o nim. Wczytując się w opis, spodziewałam się czegoś wyjątkowego. Choć komedia kryminalna rządzi się trochę innymi prawami niż ciężki kryminał.

 • http://www.zebza.net zebza

  Kurcze, obsadę mają przednią, chyba się skuszę :>

 • http://mavelo.pl/ weronika | mavelo

  Fajnie, że pojawił się taki babski film akcji! To gatunek zdominowany przez mężczyzn (a kobiety są tam nierzadko w formie „dekoracji”), dlatego bardzo cieszy tyle świetnych aktorek w rolach głównych. Uwielbiam takie babskie kino, jestem bardzo ciekawa tej produkcji!

 • https://slodyczarnia.wixsite.com/slodyczarnia Słodyczarnia

  Bardzo jestem ciekawa tego filmu i na pewno niedługo będę chciała go obejrzeć :)

 • http://www.polenka.pl/ Magdalena | Polenka.pl

  Mam ochotę obejrzeć :) Niestety podczas tej wizyty w Polsce nie udało mi się wpaść do kina. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na DVD.