11

Mamma Mia: Here We Go Again!

Tytuł oryginalny: Mamma Mia: Here We Go Again!

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Komedia, Musical

Ocena: 8/10

Mamma Mia…! Klasyk nad klasyki! Tego nie mogło zabraknąć na KinoŚwince. Spodziewałam się wielkiego show, pięknych piosenek i gwiazd światowego formatu. Nie spodziewałam się jednak takiej pięknej, inspirującej historii o poszukiwaniu siebie. Ale o tym za chwilę. Mamma Mia! Here we go again!

2

Słoneczna wyspa Kalokairi kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Sophie odbudowuje hotel swojej zmarłej matki. W zorganizowaniu wielkiego otwarcia pomagają jej przyjaciółki Donny- Rosie i Tanya oraz trzech ojców- Sam, Bill i Harry. Jednocześnie, w drugiej czasoprzestrzeni obserwujemy podróż młodej Donny, najpierw do Paryża, a później do Grecji. Jesteśmy świadkami jej pierwszych miłosnych uniesień i poszukiwania własnego miejsca na ziemi.

3

W produkcji gra wielu wspaniałych aktorów. Boli mnie troszkę epizodyczna rola Meryl Streep, ale znani z pierwszych części Colin Firth, Pierce Brosnan, Julie Walters, Chrstine Baranski czy Amanda Seyfreid spisali się świetnie. Dla mnie jednak gwiazdką filmu jest Lily James w roli młodej Donny. Jest świeża, urocza, delikatna, a przy tym charakterna i odważna (i te cechy absolutnie się nie wykluczają!!). Jest dokładnie taka, jaka chciałaby być prawdopodobnie każda z nas. Brak Meryl Streep zapewne wielu z Was zaskoczył, jednak dało to ogromne pole do popisu dla twórców. Bardzo wzruszył mnie wątek relacji Sophie ze zmarłą mamą. Łącząca je więź, silniejsza nawet niż śmierć i analogie w młodzieńczym życiu Donny  złożyły się na piękny, chwytający za serce obraz.

5

Film to swoisty hołd dla twórczości ABBY. Momentami miałam ochotę wyjść na środek kina i tańczyć razem z bohaterami, albo zacząć krzyczeć na całą salę ‘I’m dancing queen!!”. Taki urok musicali, że potrafią każdą najprostszą czynność zamienić w niezwykłą, taneczną przygodę. Mnie forma jak najbardziej przekonuje! Wykonanie również. Nie zabrakło wzruszeń, śmiechu, prawdziwych łez i nieschodzącego z twarzy uśmiechu.

Jeszcze jedno! Film pozwala choć na chwilę przenieść się do słonecznej Grecji i jest niezłym substytutem prawdziwych wakacji. Pełne kolorów i światła widoki zapierają dech, czuć ten antyczny klimat, smaki i zapachy (choć akurat w filmie Grecję zastępuje chorwacka wyspa Vis). Można śmiało podać film ‘Mamma Mia’ jako definicję wakacyjnej produkcji.

4

Sequel filmu ‘Mamma Mia’ był tylko kwestią czasu. Potrzeba było jednak aż dziesięciu lat, by w każdym szczególe dopasować fabułę do piosenek niezapomnianej ABBY. Ale warto było czekać! Bo wystarczy chwilka z tym słodko kiczowatym musicalem, by chciało się żyć prawdziwiej, pełniej i piękniej.

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://pixelkolor.pl Jola | Pixel Kolor

  Ja mam do nadrobienia jeszcze pierwszą część. Kawałkami widziałam, ale nie wciągnęła mnie na tyle, aby usiąść i całą obejrzeć.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No to koniecznie. Polecam obie z całego serca! :)

 • Marcelina Rzepa

  Pierwszą część oglądałam z zafascynowaniem, mam nadzieję, że druga również mnie nie zawiedzie :) / http://rzepaczki.pl/

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Suuuuper :)

 • http://www.polenka.pl/ Magdalena | Polenka.pl

  Uwielbiam! <3 Premiera była akurat w dniu mojego wyjazdu z Polski. Myślałam, że się załapie, a tu klops. Zostaje mi na razie wersja anglojęzyczna :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Tam w sumie i tak głównie śpiewają, więc nie będzie aż takiej dużej różnicy :*

 • http://www.kobietytomy.pl Dorota z kobietytomy.pl

  Muszę iść. Mąż namawiał i teraz wiem, że warto

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Mam nadzieję, że oboje z Mężem się nie zawiedziecie 😉

 • http://blonparia.blogspot.com/ Blonparia

  Chciałam iść na ten film do kina, ale nie wiedziałam czy warto – teraz wiem, że warto się wybrać :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Super, cieszę się! :)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Czyli jednym słowem doskonały film, by przedłużyć sobie wakacje :)