111

Planeta Singli 2

Tytuł oryginalny: Planeta Singli 2

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Komedia romantyczna

Ocena: 6/10

Ja też lubię się pośmiać z bzdurnych rzeczy i lubię sobie czasem na filmie popłakać. Lubię obejrzeć romantyczną, tak bardzo nierealną miłość, powzdychać do przystojnych aktorów i pozazdrościć wdzięków pięknym aktorkom. Lubię rozerwać się po ciężkim tygodniu i  spędzić czas z bliską mi osobą. Dlatego złapałam Mamę za rękę i poszłyśmy na ‚Planetę Singli 2’. Film, na który czekałam, a który bardzo mnie rozczarował…

3

Związki nie są idealne i ten też nie jest. Ania marzy o stabilizacji, a Tomek wciąż buja w obłokach. Oboje dochodzą do wniosku, że czas się rozstać… Zanim jednak definitywnie to nastąpi, czeka ich jeszcze ostatni wspólny projekt: ‘Wigilia cudów’. Historia komplikuje się, gdy na horyzoncie pojawia się Alex – przystojny właściciel platformy ‘Planeta Singli’ na zabój zakochany w Ani.

5

Nie można uniknąć porównań drugiej części do pierwowzoru. ‘Jedynka’ była wzruszająca, na swój sposób piękna (finałowa scena!) i niosła jakieś głębsze przesłanie (więcej piszę o tym w mojej recenzji sprzed 3 lat (KLIK!)). Dwójka w każdej z tych kwestii przyniosła dla mnie rozczarowanie. Dla niektórych ‘Pójdźmy wszyscy do stajenki…’ śpiewane przez półnagą aktorkę infantylnym głosem to po prostu za dużo. Wybaczcie spojler, ale ta scena mnie po prostu zbulwersowała… Podobnie jak lokowanie produktu, które razi po oczach (‘Ratuję moją Prinsessę’ pod automatem z batonikami)… Czy naprawdę tak trudno powstrzymać się od pokazywania wszędzie wielkich banerów reklamodawców i sponsorów? I od pochwały dla kiczu? Żarty są po prostu przeciętne, a fabuła przewidywalna. Gdyby nie urok głównych bohaterów i ich historii to pewnie oceniłabym ten film dużo niżej.

6

Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha trochę marnują swoje talenty w produkcjach tego typu. Nie da się ukryć, że ta para ratuje ‘Planetę Singli 2’. Oczywiście wiadomo czego się spodziewać: ostra kłótnia, rozstanie, ktoś trzeci na horyzoncie, a całość i tak skończy się happy endem. Bo taka właśnie jest miłość: możemy się kłócić, obrażać i rzucać talerzami, a i tak kiedy przychodzi co do czego to brutalne procentowe dopasowanie można schować do kieszeni, bo liczy się ta druga osoba.

7

Nie ma co ukrywać, że u nas w Polsce takie produkcje się sprzedają i raczej ta tendencja nie ulegnie zmianie… W filmowym świecie pełnym takich samych romansideł szukamy jednak czegoś więcej. ‘Planetę Singli 2’ obejrzeć można, reset mózgu zapewniony, ale cudów nie należy się spodziewać :).

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://www.katastrefa.pl KataStrefa.pl

  Koszmarem dla twórców filmów jest genialna pierwsza cześć 😀 tak genialna że nie da się jej pobić … ale to chyba się nie zmieni. A ludzie do kina i tak pójdą i dadzą zarobić :) chyba tylko listy do M mi się podobały równie mocno obie części :)

 • http://pixelkolor.pl Jola | Pixel Kolor

  Często ciężko stworzyć drugą część, aby dorównała pierwszej. Głównie aktorzy wypowiadali się w samych superlatywach, a ja czytam już drugą opinię, że wcale tak różowo nie jest.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No niestety…

 • kinolityka

  Dzięki tej recenzji chyba nie zdecyduję się na seans 😀 A dla resetu mózgu poszukam czegoś innego

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Cieszę się! :)

 • http://anne18-recenzentka.blogspot.com/ Anne18

  Mnie się podobało.. Fakt pierwsza część była lepsza, ale ta też jest całkiem przyjemna. Na mentalny reset idealna.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Tu się zgodzę :)

 • https://www.polenka.pl Magda | Polenka

  Jedynka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła! I niestety czasem tak bywa, ze druga część jest totalnym gniotem.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   No niestety tak jest :)