3

Narodziny gwiazdy

Tytuł oryginalny: A Star Is Born

Rok produkcji: 2018

Gatunek: Dramat, Muzyczny

Ocena: 8/10

8

17 grudnia 2018, godzina: 19:40. Ja wiem, że pierniczki, choinka i mycie okien. Wiem, że świąteczne piosenki, światełka i prezenty. Pragnę Wam dzisiaj jednak przedstawić film, który jest tak bardzo nieświąteczny, a zarazem tak piękny, że mimo całego tego bożonarodzeniowego zamieszania nie może mi wyjść z głowy od tygodnia. Proszę Państwa oto: ‘Narodziny gwiazdy’.

5

 Jackson Maine, gwiazda światowego formatu poznaje przypadkowo w barze nieśmiałą, niesamowicie uzdolnioną Ally. Pomiędzy tą dwójką rodzi się wielka miłość, Jackson pomaga Ally osiągnąć sławę. Kiedy jednak staje się ona bardziej popularna niż on, muzyk nie może sobie z tym poradzić. Fabuła dość przewidywalna, ale finał już nie do końca.

2

Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie, że Lady Gaga nie jest tylko wzbudzającą zaszokowanie celebrytką, ale potrafi również zagrać świetną rolę w filmie. Jej bohaterka jest autentyczna, utalentowana i taka…. ciepła! Towarzyszący jej Bradley Cooper, oprócz fenomenalnej roli zaliczył również udany debiut jako reżyser. Miło się patrzy na tę dwójkę i na łączące ich uczucie. I myślę, że gdybym skończyła tę recenzję na pochwałach dla tej dwójki, to i tak by wystarczyło, by Was zachęcić do wizyty w kinie. To po prostu duet, jakiego dawno nie widziałam w żadnym filmie, w powietrzu czuć chemię pomiędzy nimi!

4

Film zgrabnie łączy gatunki. Jest jednocześnie melodramatem, musicalem, biografią, a nawet ma też zabawnych wątków (np. koledzy ojca Ally). Jest poważny, dojrzały, ale jednocześnie ma w sobie jakaś taką młodzieżową lekkość. Piękny!

Mam w tym sezonie szczęście do musicali. Kilka piosenek z ‘Narodzin gwiazdy’ już podbiło listy przebojów, ja osobiście wałkuję soundtrack, podobnie jak było w przypadku ‘Bohemian Rapsody’. Muzyka w tym filmie to jakby osobny bohater, który wywołuje mnóstwo emocji. Bez bicia się przyznam, że mi łzy leciały strumieniami na finałowej piosence (a nie zdarza się to często).

Sądzę, że ‘Narodziny gwiazdy’ to mocny kandydat do zgarnięcia tegorocznych Oscarów. Jest wszystko to, co w dobrym filmie powinno być: pasja, emocje, ciekawa fabuła i zachwycający aktorzy. Mam nadzieję, że w całej tej przedświątecznej bieganinie uda Wam się wybrać na seans :)

 • http://pixelkolor.pl Jola | Pixel Kolor

  Kojarzę ten film i aż żałuję, że jeszcze nie udało mi się go obejrzeć.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Jeszcze wciąż masz szansę! :)

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Dostałam już rekomendację tego filmu od mojej przyjaciółki i mam w planach go obejrzeć!

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Supcio! :)

 • http://meallyn.pl Martyna

  Soundtrack jest cudowny, nie umiałam wyrzucić piosenek z głowy przed dwa tygodnie od zobaczenia filmu :) Jednak mam nadzieję, że nominacje od Oscarów wyłonią jakąś solidniejszą konkurencję niż Złote Globy

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Zobaczymy! A co do soundtracka to zgadzam się absolutnie!!

 • http://forone.pl/blog-forone Ola | Forone.pl

  Koniecznie muszę zobaczyć póki jeszcze w kinach jest – dobrze, że mi przypomniałaś 😉

 • https://www.polenka.pl Magda | Polenka

  Piękny film! Udało mi się w końcu wyrwać do kina 😀 A piosenki lecą u mnie na okrągło.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Oscar murowany za najlepszą piosenkę :)

 • Magdalena B

  Super artykuł 🙂 Doskonale oddaje Twoje uczucia 😉 a że oglądałam ten film tym milej czyta się taki tekst. Mogłam go poczuć jeszcze raz. Pozdrawiam serdecznie 🙂 😉

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Dziękuję Ci bardzo za takie miłe słowa! :)