2

5 filmów, które wybudzą nas z zimowego snu

Słyszeliście kiedyś o Blue Monday? To już za 4 dni! Najbardziej depresyjny dzień roku… Krótkie, zimne dni, świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych i zbliżający się termin płatności kredytów świątecznych (to akurat na szczęście mnie nie dotyczy). Wszystko to spadnie na nas zgodnie z wyliczeniami 21 stycznia. Dziś przychodzę na ratunek. Nie będzie tak źle- do wiosny zostały tylko 2 miesiące, a na czas oczekiwania mam dla Was 5 filmów, które wybudzą nas z zimowego snu!

1. Choć goni nas czas

Film o dwóch starszych panach, którzy nie zachowują się jak przeciętni ludzie w ich wieku. Właściwie nie zachowują się nawet jak przeciętni ludzie w moim wieku! Edward i Carter nie mają już zbyt wiele czasu, ale czas, który im pozostał chcą wykorzystać jak najlepiej i umrzeć bez poczucia zmarnowanego i przespanego życia.  Film o umieraniu na wesoło i to jeszcze w doborowej obsadzie. Morgan Freeman i Jack Nicholson nawet z tematu śmierci potrafią zrobić świetną komedię.

3

2. Jestem na tak

Wyobrażacie sobie brać życie pełnymi garściami? Na każde wyzwanie odpowiadać: ‘Potrzymaj mi piwo…’? Sfrustrowany urzędnik, samotnik za namową charyzmatycznego guru postanawia wziąć udział w programie polegającym na tytułowym ‘byciu na tak’. Jak łatwo się domyślić to doświadczenie jest źródłem wielu zabawnych sytuacji, ale też odkrycia jak ciekawe i piękne może być życie!

1

3. Poradnik pozytywnego myślenia

Film jest dokładnie tak pozytywny jak jego tytuł. Temat niełatwy, ale opowiedziany w całkiem przystępny sposób. ‘Poradnik..’ to historia leczącego się psychiatrycznie Pata, który próbuje wziąć się w garść. Bycie ponadprzeciętnie radosnym to w dzisiejszym świecie nie jest w dzisiejszym świecie (coś o tym wiem), ale główny bohater nie ustaje w próbach udowodnienia, że to jedyna słuszna filozofia życiowa. Na ekranie Bradley Cooper, Jennifer Lawrence (to jej oscarowa rola!) i Robert de Niro. Dzieje się!

4

4. W głowie się nie mieści

‘W głowie się nie mieści’ to kolejna świetna propozycja od wytwórni Pixar. Czy wiecie, że w mózgu każdego z nas jest centrum dowodzenia kierowane przez Radość, Strach, Gniew, Smutek i Odrazę?? Bohaterką filmu jest Riley a właściwie to co mieści się w jej głowie. Dziewczynka wraz z rodzicami przenosi się do San Francisco, zostawia swoich przyjaciół i ukochaną drużynę hokeja… Musi na nowo odbudować swój mały światek, a nie będzie tak łatwo, bo najważniejsza z emocji: Radość gubi się gdzieś w czeluściach mózgu. Do teraz jestem zauroczona!

5

5. Najlepszy

Jerzy Górski to człowiek, który w historii Polski zapisał się jako zwycięzca morderczego dystansu Double Ironman.  W naszym kraju jego historia nie jest praktycznie w ogóle znana, ale mam nadzieję, że po filmie ‘Najlepszy’ to się zmieni. Bo jego postać jest symbolem walki o marzenia mimo wszystko. Pokazuje, że nawet z najgłębszego dołu można wyjść, jeśli tylko ma się wiarę we własne siły, a dookoła siebie osoby, które pomogą zawalczyć o nowe, lepsze życie.

21

Nie macie pojęcia jak trudno było mi wybrać te 5 filmów. Ten temat przerobiono już chyba na wszystkie możliwe sposoby. A może macie jakieś swoje propozycje? Dajcie znać w komentarzach, czy widzieliście ostatnio jakiś film, dzięki któremu chce się żyć!

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://www.katastrefa.pl KataStrefa.pl

  No nie wierze – wszystkie widziałam 😀 ale chyba ten pierwszy taki najbardziej poczciwy i wzruszajacy :) ❤️

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Na jednym nawet byłyśmy razem w kinie! YES MAN! 😀

 • Jola

  Numer 4 chętnie bym obejrzała. :)

 • https://www.polenka.pl Magda | Polenka

  Myślałam, że tym razem się uda, ale nie. Do obejrzenia dwa ostatnie :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Hihihi. Lubię Cię zaskakiwać! :*

 • https://piszacpozmroku.blogspot.com Prymulka

  „W głowie się nie mieści” jest świetne! Chyba czas na powtórkę seansu.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Zgadzam się! Jedna z najlepszych bajek wszechczasów

   • https://piszacpozmroku.blogspot.com Prymulka

    Oglądałam tylko w oryginale, więc teraz skuszę się na polski dubbing.

 • http://szyciownik.pl Szyciownik Kurs Szycia Online

  Cześć,
  Zdecydowanie muszę nadrobić nr 4. Zapowiada się świetnie.
  Pozdrawiam,
  Kasia