1

Planeta Singli 3

Tytuł oryginalny: Planeta Singli 3

Rok produkcji: 2019

Gatunek: Komedia romantyczna

Ocena: 5/10

5

Byłam na ‘Planecie Singli 3’ i lądowanie było bolesne. Wychodząc z kina stwierdziłam, że nie będę Was katować kolejną recenzją kiepskiego filmu… Ale jakoś nie umiem się powstrzymać i muszę powiedzieć kilka gorzkich, kinoświnkowych słów o produkcji, którą i tak, mimo wszystko zobaczy miliard widzów.

7

Tomek i Ania, których ostatnio pozostawiliśmy w atmosferze bożonarodzeniowego uniesienia powracają. Przed nimi ślub, czyli kolejna próba dla ich burzliwego związku. Nad całością czuwa Marcel, Ola ma lekką depresję poporodową, a sytuację dodatkowo komplikuje niespodziewany przyjazd ojca Pana Młodego.

Organizacja wesela i stres związany z przygotowaniem ceremonii to źródło wielu zabawnych sytuacji (akurat wiem coś o tym…). Tym bardziej, jeśli Panna Młoda jest niecierpliwa (o tym wiem jeszcze więcej!). W ‘Planecie Singli’ dzieje się jednak ZA DUŻO. Dla przeciętnego widza taka dawka wydarzeń jest zwyczajnie przytłaczająca…Tu rodzinne zwady i tłumione od lat pretensje, tu ciężka choroba, tu zdrada i bigamia, a z drugiej strony zbyt mało followersów na Instagramie i brak zasięgu. Wątków jest sporo, a w około 100-minutowym filmie ciężko jest to wszystko sensownie poskładać.

8 9

Swoją drogą to trochę przykre, że wczoraj byłam na filmie ‘Faworyta’ – błyskotliwym dramacie kostiumowym, z świetną obsadą i dziesięcioma nominacjami do Oscarów i na sali było w sumie 6 osób…Na ‘Planecie Singli 3’ kino pękało w szwach, a tłum głośno śmiał się z żartów o robieniu loda i psa, który zabawiał się z sztuczną waginą. Ż E N A D A …

Jeśli chodzi o aktorów to w filmie pojawiają się nowe postacie – rodzina Tomka. Linda w roli najaranego podróżnika, który co kilka lat zawija do bezpiecznego mazurskiego portu jest moim kolejnym rozczarowaniem, a Szyc jako wkurzony starszy brat też nie wypada przekonująco. Stali członkowie obsady (Więdłocha, Stuhr, Stenka) raczej utrzymują ten sam poziom, który w drugiej części produkcji oscylował gdzieś w okolicach parapetu. Jedyną godną podziwu scenę, czyli podróż Ani i Tomka przez piękne mazurskie wsie do jego rodzinnego domu przerywa charakterystyczne dla ‘’Planety…’ lokowanie produktu. Wiatr we włosach, sielskie krajobrazy, klimatyczna muzyczka, a na pierwszym planie popularny batonik…5

Jak dla mnie niektóre sceny wręcz obrażają inteligencję Polaków. Chciałabym żeby takie filmy już nie powstawały. Chciałabym żeby dać ludziom coś więcej niż tylko wulgarność w kolorowym papierku. Dziękuję, pozdrawiam.

Źródło zdjęć (KLIK!)

 • http://anne18-recenzentka.blogspot.com/ Anne18

  Ja się zupełnie nie zgadzam . Byłam, widziałam, bawiłam się świetnie. Dla mnie wątków wcale nie było za dużo, a to, że wątki dramatyczne przeplatają się z komediowymi uważam za wielki plus. Ktoś się naprawdę postarał dobierając postacie drugoplanowe. Pakulins, Stenka, Smołwownik brawo. Linda i Szyc też się spisali. W konfilkt braci naprawdę da się uwierzyć . Te ich scenki są naprawdę autentyczne. Wiedłocha i Sthur moim zdaniem podnoszą poziom aktorstwa w filmie. Kiedyś spotkałam się z opinią , że marnują się w tego typu produkcjach coś w tym jest. To naprawdę zdolni aktorzy, ale dla filmu to dobrze. Lokowanie produktu to inna sprawa, zmora komedii romantycznych, ale i tak uważam, że w tym filmie nie jest z tym najgorzej.

  Jak dla mnie niektóre sceny wręcz obrażają inteligencję Polaków.. Oj ostro. Podaj przykład proszę o które sceny chodzi. Nie mówię o spoilerach ale napisz kto w nich gra to się zorientuję co masz na myśli. Dla mnie ocena 8/10.

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Cześć! Dziękuję Ci bardzo za ten komentarz. Oczywiście szanuję Twoją opinię i bardzo się cieszę, że mamy tak różnorodny gust filmowy. Jeśli chodzi o te sceny to wspomniane przeze mnie w tekście: pies zabawiający się ze sztuczną waginą albo żarty o lodzie. Albo wyznania Tomka z konfesjonału… Naprawdę nie da się jakoś mniej wulgarnie? Czy jedyne z czego potrafimy się śmiać to seks?

 • Olga Ka

  Podpisuję się pod tą recenzją dwoma rękami! Ja się po prostu na tym wilków weselu zmeczylam. A cała sala faktycznie się śmiała z niektórych scen, które były momentami po prostu żenujące. Ale to może my jesteśmy z innej planety.. :)

  • http://www.kinoswinka.pl/ Ania Kalemba

   Tak! Masz rację! Ale powiem Ci, że dobrze mi na tej innej planecie!

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Nie widziałam tego filmu, ale z polskimi filmami już tak jest, że z każdą kolejną częścią jest bardziej kiepsko.